Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Média o IL / ČTK: Místa pro styk lidí se státem vzniknou i na 180 pobočkách HK

[29.11.2006]

Byrokracie

ČTK: Místa pro styk lidí se státem vzniknou i na 180 pobočkách HK

Spolupráce Hospodářské komory na projektu Czech POINT

Hospodářská komora (HK) se připojí k projektu jednotných kontaktních míst občanů se státní správou Czech Point. Dohodli se na tom prezident komory Jaromír Drábek a ministr vnitra a informatiky Ivan Langer. Komora by od začátku příštího roku měla ve 180 kancelářích po celé České republice podnikatelské veřejnosti nabízet ověřené výpisy z registrů a další služby, uvedl tajemník komory Vladimír Šiška po podpisu memoranda mezi HK a ministerstvem.

Začátkem ledna by měl také začít pilotní projekt Czech Pointů na 30 pověřených obecních úřadech. Po jeho vyhodnocení by měl počet míst vzrůst až ke 4000. Zahrnovat přitom bude vedle obecních úřadů a kanceláří hospodářské komory i vybrané pošty. Za služby budou lidé platit v řádu desetikorun a poplatky budou příjmem provozujících subjektů, tedy například obcí.

Vedle ověřených výpisů z katastru nemovitostí, obchodního a živnostenského rejstříku nebo rejstříku trestů a dalších databází by měli lidé postupně na kontaktních místech vyřizovat jakoukoli agendu směrem ke státu a na jakémkoli místě by si mohli také ověřit stav projednávání žádosti. "Je to malý krok pro úřad, ale velký krok pro občana," uvedl Langer.

Se zavedením Czech Pointů souvisí připravovaná novela pěti zákonů, kterou nedávno schválila vláda a která musí ještě projít parlamentem.

Zpravodajství ČTK, 29. listopadu 2006