Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Rozhovory / Lidové noviny: Anketa

[21.11.2006]

Politika obecně

Lidové noviny: Anketa

Jiří Čunek - kandidát na předsedu KDU-ČSL

Jak vnímáte kandidáta na předsedu KDU-ČSL, senátora Jiřího Čunka? Měl by podle vás vést lidovce?

Martin Bursík

předseda Strany zelených

Jsem zdrženlivý, abych se k němu vyjadřoval jako ke kandidátovi na předsedu lidovců, protože mi to nepřijde vhodné. Pokud by stál v čele KDU-ČSL, zelení by se začali zajímat o to, jaké názory mají lidovci na práva menšin a na romskou problematiku.

Ivan Langer

ministr vnitra a informatiky, ODS

Jeho kandidaturu vnímám velmi rozporuplně, ani on sám neví, kam by se pod jeho vedením KDU-ČSL vydala. Detailně ho neznám, ale když by si ho lidovci do svého čela zvolili, tak se s ním bude jednat. Jedna věc je, jak se svět jeví ze Vsetína, a druhá, jak se jeví, když máte odpovědnost za celou politickou stranu.

Michal Hašek

šéf poslaneckého klubu ČSSD

Je to věc svébytného rozhodování KDU-ČSL a záleží na jejích členech, zda si ho zvolí. Nicméně pan Čunek má bohaté zkušenosti na komunální úrovni.

Vojtěch Filip

předseda KSČM

Vnímám ho kontroverzně. Nedistancoval se od věcí, které minimálně zavání xenofobií. Je věcí lidovců, jestli chtějí takového člověka do vedení své strany. Můj názor je, že jeho postupy jsou někdy na hraně zákona.

Lidové noviny, 21. listopadu 2006