Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Média o IL / ČTK: Ministr Langer obhajoval před poslanci zrušení finanční policie

[15.11.2006]

Policie

ČTK: Ministr Langer obhajoval před poslanci zrušení finanční policie

Reorganizace policejních útvarů

Zrušení útvaru finanční policie a přeřazení jeho pracovníků do jiných policejních složek podle ministra vnitra Ivana Langra zrychlí a zefektivní odhalování finanční kriminality. Řekl to dnes večer členům sněmovního bezpečnostního výboru na jeho výjezdním zasedání v Podhradí nad Dyjí na Znojemsku. Finanční policie podle něj i podle policejního prezidenta Vladislava Husáka pracuje sice kvalitně, ale pomalu, a navíc se prý její činnost zdvojuje s jinými útvary.

Langer poslancům několikrát opakoval, že se nechystá finanční policii zrušit bez náhrady - odborníci pouze přejdou do jiných útvarů, kde budou pokračovat ve své práci. "Vyškolili se tam docela dobří pracovníci, nyní je na čase využít jejich potenciál," řekl výboru náměstek policejního prezidenta František Snopek. "Žádná agenda, která je nyní v gesci finanční policie, nebude zrušena," uvedl Langer s tím, že neskončí ani práce na žádném rozpracovaném spisu.

Podle Husáka nemají úvahy o zrušení finanční policie vazbu na aktuální politickou situaci. "Už při mém nástupu do funkce jsme si říkali, že s tím budeme muset něco udělat," uvedl policejní prezident.

Obavy ze zrušení finanční policie vyjádřili v úterý sociální demokraté. Od ministra si dnes vyžádali podrobnější dokumentaci. Žádné usnesení k této věci výbor nepřijal. Ve čtvrtek se Langer sejde se všemi pracovníky finanční policie.

Kabinet plánuje, že k 1. lednu 2007 část tohoto útvaru sloučí s protikorupčním oddělením. Zbytek má být přiřazen k dalším celostátním policejním oddílům, například k Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu nebo k protidrogovým specialistům. Útvaru se za dva roky samostatné existence podařilo zajistit zhruba čtyři miliardy korun.

Zpravodajství ČTK, 15. listopadu 2006