Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Média o IL / TV Nova: Langer rozpouští finanční policii

[12.11.2006]

Policie

TV Nova: Langer rozpouští finanční policii

Reorganizace Policie ČR, zrušení Finanční policie

Lucie BORHYOVÁ, moderátorka
--------------------
Ministr vnitra Ivan Langer už má jasno v tom, jak naloží zhruba s třemi sty policisty a civilními pracovníky zrušené finanční policie. Tyto odborníky hodlá přemístit do čtyř policejních útvarů, které se nacházejí prakticky na celém území České republiky. Rozhodnutí o zrušení finanční policie přišlo v době, kdy policisté tohoto útvaru spolu s celníky naposledy odhalili nelegální obchody se stovkami tun tabáku a zabránili tak daňovému úniku ve výši bezmála půl miliardy korun.

Ivan LANGER, ministr vnitra /ODS/
--------------------
Počítá se s každým odborníkem. Půjdou na protidrogovku, organizovaný zločin, odhalování korupce a hospodářskou kriminálku na každém kraji.

Ivan BŘEŠŤÁK, redaktor
--------------------
A takhle by mělo stěhování policistů vypadat. Jak jsme zjistili, finanční policie stále ještě šetří asi dvě stě případů daňových úniků, praní špinavých peněz a financování terorismu. Při policejním stěhování údajně hrozí, že vyšetřování těchto kauz se protáhne. V některých případech prý pachatelé budou mít dost času na to, aby za sebou zametli stopy.

Naďa OČENÁŠKOVÁ, mluvčí finanční policie
--------------------
Rizika spojená s rozpuštěním vysoce specializovaného útvaru, jakým je finanční policie, jsme popsali v materiálu, který jsme předložili Policejnímu prezidiu.

Ivan BŘEŠŤÁK, redaktor
--------------------
Ministr vnitra Langer si ale žádná rizika nepřipouští. Podle něj se závažnými kauzami budou okamžitě zabývat policisté z Útvaru pro odhalování korupce.

Miloslav BRYCH, šéf protikorupční policie
--------------------
Nevidím v tom problém. V podstatě dojde k tomu, že vznikne jeden nový, velký útvar, který se bude an block zabývat nejzávažnější hospodářskou trestnou činností.

František BUBLAN, bývalý ministr vnitra
--------------------
Bude to mít vliv na to, co je teď rozpracováno, a většinou jsou to takové kauzy jako třeba nedávno ta úspěšná kauza, kdy se podařilo odhalit nelegální továrny na výrobu tabáku nebo cigaret.

Bohuslav SOBOTKA, 1. místopředseda ČSSD
--------------------
Já doufám, že k rušení finanční policie nedochází proto, že pan Langer nechce bojovat s celními a daňovými úniky.

Ivan LANGER, ministr vnitra /ODS/
--------------------
To je tak absurdní, že to může říct doopravdy jenom hlupák.

Ivan BŘEŠŤÁK, redaktor
--------------------
Speciální útvar působil na území České republiky asi dva a půl roku. Na svém kontě má stovky případů. Během jejich vyšetřování pracovníci finanční policie dokázali odhalit podvody bezmála za dvě miliardy korun.

TV Nova, Televizní noviny, 12. listopadu