Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Média o IL / Právo: Nový policejní okres Praha-venkov

[11.11.2006]

Policie

Právo: Nový policejní okres Praha-venkov

Reorganizace Policie ČR

Od nového roku by měl v okolí metropole začít fungovat po vzoru Brna nový policejní okres s názvem Praha-venkov. Vzniknout má sloučením dosavadních útvarů Praha-západ a Praha-východ, policie si od změny slibuje především úspory a větší efektivitu práce.

„Reorganizace je plánovaná k 1. lednu příštího roku v souvislosti s nabytím účinnosti nového služebního zákona,“ řekl Právu ministr vnitra Ivan Langer.

Podle mluvčího středočeské policie Pavla Truxy se sloučením dvou okresů ušetří značné množství peněz, protože ze dvou ředitelství bude jen jedno. „Zároveň se tím posílí např. dopravní služba, lidi z vedení totiž budou moci přejít do výkonu,“ vysvětlil Truxa.

V některých místech se také podle jeho slov po reorganizaci zjednoduší práce. „V současné době např. spadá okolí nákupního centra v Čestlicích-Průhonicích zároveň do obou dosavadních okresů, což pro nás znamená značnou komplikaci,“ doplnil mluvčí.

Právo, 11. listopadu 2006