Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Média o IL / ČTK: Langer podpořil ve Zlínském kraji vznik krajské policejní správy

[19.10.2006]

Policie

ČTK: Langer podpořil ve Zlínském kraji vznik krajské policejní správy

Přizpůsobení organizace policejních správ krajskému uspořádání

Ministr vnitra Ivan Langer (ODS) podpořil vznik krajské policejní správy ve Zlínském kraji tak, aby odpovídala krajskému uspořádání. Čtyři okresní ředitelství v kraji v současné době spadají pod dvě policejní ředitelství: jihomoravské a severomoravské. Hejtman Libor Lukáš (ODS) se dnes ve Zlíně s ministrem dohodl na tom, že se Langer pokusí prosadit prozatím mezikrok, kdy by vsetínská policie organizačně spadla pod správu jihomoravských policistů.

Vsetínská policie totiž jako jediná ze čtyř policií v kraji spadá pod severomoravskou policejní správu. Kroměřížští, uherskohradišťští i zlínští policisté jsou začleněni pod ředitelství jihomoravské. "Nutnost přizpůsobení se policie krajskému uspořádání trvale prosazuji a opakuji. Není totiž možné, abychom měli v naší zemi kraje, které jsou díky historickým souvislostem takto vybaveny a naopak kraje, které jsou s ohledem na svou kratší historii neplnohodnotné. Dle mého názoru jde o neudržitelný stav," řekl novinářům Lukáš.

V současné době je v republice sedm krajských policejních správ, plus pražská. Po vzniku samostatné krajské správy již dříve velmi volal kraj Vysočina, kde policisté dosud spadají pod tři krajské policejní správy - jihomoravskou, východočeskou a jihočeskou.

Ministr vnitra, který celou situaci vidí podobně jako představitelé dotčených krajů, novinářům řekl, že přizpůsobení organizační struktury policie územně samosprávnému členění patří mezi dlouhodobé strategické cíle ministerstva vnitra i policie. Čtrnáct krajských policejních správ by tak podle jeho slov mohlo vzniknout do jednoho roku.

Zpravodajství ČTK, 19. října 2006