Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Média o IL / Opavský a hlučínský deník: Ministr Langer navštívil záchranáře v Bruntále

[17.10.2006]

Ministerstvo vnitra

Opavský a hlučínský deník: Ministr Langer navštívil záchranáře v Bruntále

Návštěva ministra vnitra Ivana Langera v regionech

Ministr vnitra Ivan Langer přijel včera do Bruntálu na setkání s profesionálními hasiči. Ti pracují jako součást integrovaného záchranného systému. „Jste historicky prvním ministrem vnitra, který naši stanici navštívil,“ přivítal Langera ředitel profesionálních záchranářů z Bruntálu Jiří Patrovský. Nikdo z ministrů mezi bruntálské hasiče doposud nezavítal, a to ani během povodní.

„Vaši stanici považuji za jednu z nejlepších, jakou jsem měl možnost doposud vidět,“ pochválil záchranáře ministr. Prošel si celou zbrojnici i její areál, kde jej zaujal především moderní heliport. „Slouží nám také pro noční přistávání,“ informoval ředitel Patrovský. Pacienty transportují vrtulníky především do Olomouce a Ostravy. Ministr se setkal také s hasiči ve směně. „Jsou to skutečně pořádní chlapi. A vidím, že tu nechybí žena, což je potěšitelné,“ usmíval se na záchranářku Aničku Slavíkovou ministr Langer.

Za jedno z klíčových témat považuje Langer schválení služebního zákona. „Náročná a potřebná práce hasičů musí znamenat budoucnost a jistotu. Tato činnost musí být deklarována jako celoživotní povolání. S tímto jsou však větší potíže u policie než u hasičů,“ řekl Langer.

Opavský a hlučínský deník, 17. října 2006