Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Média o IL / Ústecký deník: Langer přesedl z auta na kolo

[13.10.2006]

Ministerstvo vnitra

Ústecký deník: Langer přesedl z auta na kolo

Ministr vnitra Ivan Langer navštívil Ústecký kraj

S dětským dopravním hřištěm, programem prevence kriminality městské policie i městským kamerovým systémem se včera pochlubil primátor Ústí Jan Kubata ministru vnitra Ivanu Langerovi. Ten zavítal do krajské metropole v rámci pracovní cesty po severních Čechách. "Setkávám se tady zástupci obou policií, státní i městské a také samospráv. Diskutujeme o připravovaných zákonech a projektech," uvedl Langer. Dětské dopravní hřiště v Krásném Březně si ministr nejenom prohlédl, ale osobně si na vypůjčeném bicyklu i vyzkoušel, jak se na něm jezdí. Průvodce mu, rovněž na kole, dělal primátor a také děti z místní mateřské školy Motýlek. Ty pak Langera ještě příjemně překvapily svými brilantními znalostmi dopravních značek a zásad bezpečného chování v silničním provozu. Odměnil je za to gumovým pásovcem určeným k připnutí na automobilový bezpečnostní pás.
"Hračku rodiče dětem přidělají na bezpečnostní pás, aby jim zpříjemnili povinnost být v autě připoutány. Jde o společný projekt ministerstva dopravy a Besipu," vysvětlil Kubata.

Přestože Langerův program byl napjatý, z dopravního hřiště od předškoláků nepospíchal. "Hezky si to tady užívám. Ostatně jako táta dvou malých dětí k tomu mám blízko," přiznal.
S ministrem pak primátor ještě hovořil o nutnosti úzké spolupráce městské a státní policie a především pak o dopravních problémech, které Ústí nad Labem čekají po otevření předposlední části dálnice D 8.
"Musí se nalézt a přijmout účinná opatření, jinak město bude nesmírně trpět," varoval Kubata.

Se zástupci státní i městské policie a samosprávy se včera v Ústí nad Labem setkal ministr vnitra Ivan Langer. Mimo jiné s nimi diskutoval o projektech Tisíc a Czech Point, které mají zlepšit jejich podmínky, ale i činnost. "Prostředí policejních služeben je velmi neutěšené. Musí se změnit nejen kvůli samotným policistům, ale i pro ty, kteří za nimi přicházejí jako oběti trestného činu," vysvětlil Langer. Druhým projektem je Czech Point, jenž podle Langera zjednoduší a zefektivní komunikaci občanů s úřady. Lidé získají všechny dokumenty, co potřebují, na jediném místě.

Ústecký deník, 13. října 2006