Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Rozhovory / iHNED: Langer: Omluvit by se měl Paroubek

[26.09.2006]

Obecné

iHNED: Langer: Omluvit by se měl Paroubek

on-line rozhovor se čtenáři serveru iHNED

Ministr vnitra Ivan Langer (ODS) odmítá pochybení v takzvané kauze odposlechů. Minulý týden totiž ODS obvinila Paroubkovu vládu z "fízlování" ústavních činitelů a novinářů.


"Bylo vzneseno podezření? Bylo! Vznesl jsem ho já? Nikoliv! Byl to novinář veřejnoprávního rozhlasu a další. Obvinil jsem někoho z něčeho? Ne. A přesto Jiří Paroubek tvrdí, že jsem lhář. A to já nemohu přijmout," uvedl Langer během online rozhovoru pro iHNed.cz.


Langer oceňuje, že nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká vyvrátila, že by byli odposloucháváni politici a novináři. "Jsem rád, že paní Vesecká část z podezření vyvrátila. K tomu, aby bylo ve věci jasno, je třeba jasné vyjádření i ke zbytku. A to zatím neudělala. Chci, aby se podezření novinářů vyšetřila. Chci, aby pravda vyšla najevo. Buď to bylo tak nebo tak," prohlásil Langer.


Ministr vnitra žádá omluvu od předsedy ČSSD Jiřího Paroubka, za výroky v kauze odposlechů. "To, že Jiří Paroubek něco tvrdí, ještě neznamená, že se to tak stalo. Byl to právě on, kdo mne označil za lháře. Neřekl, v čem jsem lhal a ten, kdo žádá omluvu, jsem já," zdůraznil ministr.


Langer plánuje zlepšit právní ochranu soukromí občanů. "Základní problém vidím v tom, že tento stát dostatečně negarantuje soukromí a svobody svých občanů a může je omezovat, aniž by se to dozvěděli. Pro mne je těžko přijatelné, abyste byl odposloucháván, nebyl postaven před soud a nikdy se o tom nedozvěděl. To chceme s kolegou Pospíšilem (min. spravedlnosti - pozn. red.) změnit, a proto opět předložíme návrh zákona na ochranu soukromí občanů," sdělil ministr.


Langer nepřímo vyvrátil spekulace, že by měly být cílem teroristického útoku letadla ČSA. "Omlouvám se, ale nemohu to komentovat jinak, že : informace zpravodajských služeb a policie, na jejichž základě jsou prováděna bezpečnostní opatření, nezmiňují takový druh zvýšeného rizika teroristického činu."


Současný ministr v rozhovoru kritizoval liknavost Inspekce Ministrstva vnitra při šetření pochybení policistů během loňského zásahu proti účastníkům technoparty Czechtek. Navrhuje, aby byla zřízena Generální inspekce policie, nazávislá na ministerstvu. "Setrvávám na svém přesvědčení, že by měla vzniknout tzv. Generální inspekce policie, mimo resort MV," řekl langer.

25.9. 15:52 hotelaxa Pane ministře, bez ohledu jak dopadne vyšetřování "Kubiceho zprávy", myslíte si, že Jiří Paroubek je pedofil?
09:55 Ivan Langer Nevím, nepřemýšlím o tom a ani mne to příliš nezajímá. Tzv. Kubiceho zpráva byla o podstatně závažnějších podezřeních. A ty je třeba došetřit!
25.9. 16:07 Josefa Málka Pane ministře buede platit zákon o služebním poměru policie ČR od roku 2007.Já vím,že je schválený,ale neodloží se!!!!!
09:57 Ivan Langer Vím, že tento zákon, jako kažé lidské dílo, není bez chyb, ale dám-li na misky vah klady a zápory, pro mne jednoznačně převažují klady. Proto dělám vše pro to, aby jeho účinnost nebyla dále odkládána. Samotný zákon ale ještě pro změny v policii nestačí. Je třeba připravit novou systemizaci služebních míst, novou mzdovou tabulku. To vše jsou věci, na kterých intenzivně pracujeme.
25.9. 16:09 Vít Špaček V souvislosti s únikem tajných informací z Kubiceho zprávy jste uvedl, že při zasedání sněmovního bezpečnostního výboru, kde měli novináři k dispozici Vaše paré zprávy, jste v žádném případě neporušil literu zákona. Nemyslíte si, že jako právník a tehdy stínový ministr vnitra jste měl ctít i ducha zákona? Po svých podřízených budete vyžadovat respekt k liteře zákona, nebo jeho duchu?
09:59 Ivan Langer Jsme přesvědčen, že jsem ctil i duch zákona. Udělal jsem chybu, a to jsem opakovaně řekl, že jsem se spolehl na to, že odpovědná osoba bude konat. Poučení z tohoto případu mám - být více pečlivý, ostražitý a méně spoléhat na druhé.
06:33 petrxh Pane ministře, proč je ODS, jakožto (údajně) pravicová strana proti obecnému referendu? Myslíte si, že úloha voličů je jen jednou za 4 roky odevzdat hlasy a pak držet ústa a krok? Nebo se bojíte větší transparentosti a možnosti zarazit některé pochybné nápady politiků/lobistů?
10:01 Ivan Langer Na tom, že nemáme zákon o obecném referendu nevidím nic, co by snižovalo kvalitu demokracie u nás. Jsem zastáncem referenda vždy na základě speciálně přijatého zákona. Jsem zastáncem zastupitelské demokracie, která v soubě skrývá obrovské kouzlo - každý, kdo zastává veřejnou funkci musí z jejího výkonu skládat účty.
06:45 en Dobrý den, pane ministře. Nejvyšší státní zástupkyně ve svém prohlášení v neděli vyvrátila vaše tvrzení o odposleších a o tom, že byly na objednávku ČSSD. Pan Bublan vás kritizoval, že nejdřív jste měl své podezření konzultovat ve výboru, pak s tím jít do medií. Vytvořil jste mediální rozruch a místo omluvy jste jen opakoval(v neděli v pořadu Václava Moravce), že je nezákonné, když je občan odposloucháván a ani o tom neví. Ale to je vaše ostuda. Byl jste stínový ministr vnitra, měl jste přístup k informacím, byl jste u toho, když unikly do médií(Kubiceho zpráva), takže si vlastně stěžujete jen na vlastní neschopnost. Dnes jste ministrem a paní Vesecká vám přes media vzkazuje, že jste nekompetentní. Jaké to je? Neměl by ministr vnitra méně vykřikovat a zviditelňovat se a více spolupracovat s výbory a tajnými složkami?
10:03 Ivan Langer 1. Bylo vzneseno podezření? Bylo! 2. Vznesl jsem ho já? Nikoliv! Byl to novinář veřejnoprávního rozhlasu a další. 3. Obvinil jsem někoho z něčeho? Ne. A přesto Jiří Paroubek tvrdí, že jsem lhář. A to já nemohu přijmout. 4. Jsem rád, že paní Vesecká část z podezření vyvrátila. K tomu, aby bylo ve věci jasno, je třeba jasné vyjádření i ke zbytku. A to zatím neudělala. 5. Chci, aby se ta podezření novinářů vyšetřila. Chci, aby pravda vyšla najevo. Buď to bylo tak nebo tak. 6. Chci znovu přinést řešení, aby se podobná situace neopakovala - zákona na ochranu soukromí občanů. Nemohu se smířit a nesmířím se s tím, že stát může vstupovat do vašeho soukromí, odposlouchávat vás a vy se o tomto zásahu do vašich svobod nedozvíte, nemůžete se mu bránit.
07:06 Láďa Dobrý den. Doufám, že ODS a vaše ministerstvo půjde tvrdě po všech podvodech bílých límečků, tunelářích, korupčnících, lobbystech, mafiánech a pod. . Za vašich dřívějších vlád jste se tvářili že nic takového neexistuje. Klaus nám na mítincích vždycky říkával že i drobný daňový únik je nejhorší zločin hned po vraždě. Pak se na ODS provalila jen nepatrná část věcí Šrejbr, Sinha, Báczch a pod. Klaus neuměl rozeznat špinavé peníze, tvářil se že LTO, lihové podvody a pod. neexistuje, říkal že se musí na chvíli zhysnout a privatizace musí lehce předběhnout zákony. To znamená, že Klaus dělal z lidí blbce, když devalvoval českou korunu a říkal že tím zničí veksláky. Ve skutečnosti je nechal spolu se zelinářema, uzenářema, zazobanýma komunistama a pod. klidně v pohodě privatizovat. Proč jste tehdy jako ODS nikdy nezasáhli proti takovýmto podvodníkům a nikdy za vás nebyl nikdo ani vyšetřován? Že by Svobodové ze Snopkovou, Krejčíř, Mrázek, Pitr a pod. za vás neexistovali? To snad nemyslíte vážně. Co ten váš bývalý podvodník ministerstva vnitra Čermák? Kdo on sebral ten ohromný majitek? Z ministerského platu? Kočárník a Dyba také? 6e by v KB již tehdy za Salzmana byly tak veliké ředitelské platy? Vy budete nyní něco říkat o aférách a podvodnících za ČSSD. Víte co je ale na ČSSD symatické? Že se alespoň po některých těch podvodnících jde a nenechá se je klidně spát a ví se o nich. Za ODS se dělalo, že vůbec neexistují a nikdo se ani nezačal vyšetřovat. Kdy konečně půjdete po lidech u kterých evidentně jejich ohromný majetek je příkrém rozporu s tím v čem jsou zaměstnáni a kolik odevzdali na daních? Na nás obyčejné, kteří vám akorát za rok zatajíme nějakých pár stovek, nebo tisícikorun na daních z příležitostních příjmů, se laskavě vykašlete. Jděte po velkých rybách, ty smrdí od hlavy.
10:09 Ivan Langer Boj proti korupci je mojí zásadní prioritou. Tento týden představím návrh Strategie vlády pro boj s korupcí, na níž spolupracuji s Transparency International. Bude postavena na třech pilířích - Prevence, Průhlednost, Postih. V oblasti postihu počítá se zpřísněním trestů pro veřejné činitele, speciální soud, majetková přiznání pro osoby odsouzené za korupci a řadu dalších opatření.
07:23 yahweh Dobrý den pane ministře. Mám tři otázky. 1. Vaše podezření z nezákonných odposlechů se nepotvrdilo. Co vy na to? 2. Ze sedmi ministerských náměstků, jste udělal ředitele a přijal tři nové náměstky. Výsledek 10 zaměstnanců s top platy místo 7. Co vy na to? 3. Jak dlouho budou po Praze k vidění pistolníci? Kdy se k vám dostalo upozornění o nebezpečí teroristickém útoku v Praze, jak jste postupovali z hlediska ověření zprávy a v jaké fázi je nyní šetření rozvědky?
10:12 Ivan Langer ad 1. Jsem rád, že část podezření novinářů, které jsem tlumočil, se nepotvrdilo. Jasné slovo k tomu, že někdo byl či nebyl odposloucháván ale zatím nepadlo. POčkám si do dokončení vyšetřování a pak budu trvat na tom, aby se vše zveřejnilo. Chci, aby pravda vyšla najevo. ad 2. Nemáte přesné informace. Z odvolaných náměstků je ředitelem pouze jeden z nich. Ale zejména, tato restrukturalizace MV byla první etapou. Teď příjde na řadu procesní audit. Teprve po jeho ukončení a výsledných opatřeních pojďme hodnotit výsledek. ad 3. Nejsou to pistolníci, nýbrž policejní profesionálové. K opatřením v tuto chvíli nemohu říct víc. Díky za pochopení.
07:23 Jaroslav (66) Praha ZA minulé vlády jste velmi často pochybení v policii a na MV komentoval v TV požadavkem na odstoupení ministra, bude tento požadavek platit i za vašeho ministrování a je realizovatelný vámi, nebo se vykroutíte jako s odposlechy a rozdvojíte na občana a ministra ?
10:16 Ivan Langer Jsme připraven skládat účty - z toho, co dělám i z toho, co říkám. Nejsem a nemohu být odpovědný za to, že někdo říká, že něco říkám, a přitom to není pravda. Nikoho jsme neobvinil, a přesto mne Jiří Paroubek označil za lháře. Nelhal jsem, a tím , kdo by se měl omlouvat je Jiří Paroubek.
07:36 kkk Je možné být se dvěmi vysokými školami tak hloupý??
10:18 Ivan Langer Hloupý můžete být stejně tak bez vysoké školy, jako se třemi akademickými tituly. :-)
07:43 Suttek Byl jste jedním z kritiků zasahu policie na CzechTeku. Jak se hodláte vypořádat se skutečností, že i pres tak rozsáhle selháni policie a desítky zbytečně zranených nebyla vyvozena žádná personální zodpovědnost v policejních řadách. (O zodpovědnosti politiků ovlivňujicí policii ani nemluvě). Naopak zodpovědní velitelé byli ještě povýšeni (Husák, Brázda, Moltaš). Právě před 6 lety se policie při protestech proti MMF také skvěle projevila. Brutálně zmlátila či jinak nezákonně ponižovala desítky zadržených. Tehdy se z toho vylhala stejně jako z CzechTeku, politici ji také podrželi. Následky sklízíme dodnes. Nemyslite, že je jen otázkou času, kdy opět projeví ve vhodnou chvíli svoje nadání k porušování zakoná a i k tak odporným činům jako mlácení žen?
10:19 Ivan Langer 1. BUdu trvat na důsledném došetření toho zákoroku Inspekcí Ministra vnitra. Zatím mám bohužel pocit, že k mému úkolu přistupují až příliš liknavě. To nebudu tolerovat a budu chtít jasné závěry! 2. Setrvávám na svém přesvědčení, že by měla vzniknout tzv. Generální inspekce policie, mimo resort MV.
07:47 jeník Pane ministře, od kdy, dle Vašeho názoru, bude platit služební zákon? Nebo bude odložen? Chystají se nějaké změny u Celní správy? Snižování stavů, případně perzonální?
10:22 Ivan Langer O celnících informován nejsem. Pro nabytí účinnosti služebního zákona jsem připraven udělat maximum
07:49 nm Přestane být na vnitru základním kvalifikačním předpokladem pro výkon funkcí předchozí zaměstnání na dráze nebo v čsob? kolik stbáku je opravdu nezbytných pro chod ministerstva?
10:23 Ivan Langer Přestane! Žádný!
07:51 ciric Pane ministře, zajímalo by mě, stihnete vedle poslancování,ministrování ještě koncipientskou práci, tak jako v minulosti? Domnívám se, že to není možné a nebylo ani v minulosti.Děkuji.
10:23 Ivan Langer Stihnout se to teď nedá, navíc by to bylo v rozporu se zákonem. Proto jsem svoji praxi přerušil a informoval o tom Českou advokátní komoru.
07:55 novak pane ministře ,4 dny před volbami došlo ke zveřejnení kompilatu pana Kubiceho,vite .že podobna diskreditace 4 dny před volbami je např. v USA nepřípustná? Kdy bude pan Kubice odvolan z funkce?
10:24 Ivan Langer Můj postoj k panu Kubicemu: 1. Prokáže se, že spáchal trestný čin - půjde do vězení a u policie končí. 2. Prokáže se, že šlo o kárné provinění. Trestat ho bude jeho nadřízený, a to já nejsem. 3. Nedopustil se ničeho a tudíž nebude důvod ho nijak postihovat.
07:58 Manuela Dobrý den pane ministře! Co říkáte tomu, že se objevila zpráva, že se chystal únos českých letadel?
10:26 Ivan Langer Omlouvám se, ale nemohu ji komentovat jinak, že : informace zpravodajských služeb a policie, na jejichž základě jsou prováděna bezpečnostní opatření, nezmiňují takový druh zvýšeného rizika teroristického činu.
08:00 rak Jaký máte názor na samostatnost Kosova,a na otevření prac. trhu Česka pro Bulharsko a Rumunsko?
10:28 Ivan Langer Omlouvám se, ale neumím teď sofistikovaně odhadnout, jaké případné diopady by to mohlo mít na naši zemi.
08:04 Středový volič Dobrý den pane ministře. Poslední aféra s odposlechy je opravdu trapas. I když jsem zaznamenal již minulý týden, že na rozdíl od pana Topolánka byly Vaše výroky formulovány tak, aby sice rovněž vyvolaly u většiny občanů dojem, že jde o hotovou věc, ale aby nebyly právně napadnutelné - byly sofistiokovanější. Chci se zeptat ale na věc obecně. To Vám opravdu nevadí jak ničíte (myslím Vás, ale i většinu politických špiček v zemi) atmosféru v zemi? Jak znechucujete řadovým občanům politiku a jak ve světě shazujete celou naši zemi? Než vyjdu na světlo světa s takovým hrozným obviněním, tak si ho musím desetkrát ověřit. Nejsem žádným příznivcem ČSSD, ale kdyby byla pravda jen polovina z toho, co na ně ODS naházela, byli bychom někde v Kolumbii. Voliči chtějí věcnou a slušnou diskusu a ne nechutné přehnané lživé výpady, nemyslíte?
10:29 Ivan Langer Dobrý den. Rozumím vašemu rozčarování a děkuji, že správně vnímáte to, že jsem nikoho z ničeho neobvinil. Celý spor je veden na základě toho, že J. Paroubek tvrdí, že jsem řekli něco, co jsem ale neřekli. Základní problém ale vidím v tom, že tento stát dostatečně negarantuje soukromí a svobody svých občanů a může je omezovat, aniž by se to dozvěděli. Pro mne je těžko přijatelné, abyste byl odposloucháván, nebyl postaven před soud a nikdy se o tom nedozvěděl. To chceme s kolegou Pospíšilem změnit, a proto opět předložíme návrh zákona na ochranu soukromí občanů.
08:14 ODS Necítíte se jako vyhořelé palivo po tolika letech v politice?
10:32 Ivan Langer Naopak, citím se jako palivo, které dobře a vydatně hoří. :-)
08:17 Václav Klaus Jak vzpomínáte na vládnutí v 90.letech ....Kožený,tunely,krize finanční,kuponová privatizace, atd.??
10:33 Ivan Langer Do politiky jsem vstoupil v roce 1996, ve vládě jsem nikdy nebyl. Za chyby, kterých se ODS dopustila, také zaplatila - ztrátou vládní pozice, rozkolem ve straně... Jsem přesvědčen, že jsme se dobře poučili.
08:28 rezjir Pane ministře, uvědomujete si, že když jste procházel Prahou po možných soft cílech teroristických útoků spolu s policejním ředitelem, riskoval jste, že kdyby jste spolu s Husákem stal obětí teroristického útoku, tak by policie zůstala bez velení. Jak bychom potom mohli úspěšně čelit teroristickým útokům neznámého původu a charakteru, kdyby oba nejvyšší činitele naší policie najednou padli na boji cti a slávy? Nebyla to tak trochu lehkomyslnost v době nejvyššího ohrožení republiky za posledních patnáct let? A jak to, že pan Husák nakupuje v pracovní době potraviny pro svou rodinu?
10:35 Ivan Langer Charakter ohrožení, tak jak ho definovaly zpravodajské služby, nic nezmiňuje o útoku na ministra vnitra či policejního prezidenta. Postupovali jsem podle plánu, který byl stanoven a prověřovali jsem připravenost policistů. Nemyslím si, že je důvod to nějak karikovat. P.S. Pan Husáka nekontroluji, takže to nemohu komentovat.
08:34 K. Pane ministře. Kdy se vy, pan Topolánek a pan Nečas omluvíte sociální demokracii, za nařčení ze zneužití policejních odposlechů k "fízlování" nepohodlných osob? A doufám, že mi neodpovíte stylem já nic já muzikant. Všichni víme co jste za přizvukování vašich dvou výše zmíněných kolegů řekl, tak se k tomu prosím postavte čelem.
10:37 Ivan Langer Omlouvám se, ale nevidím důvod se omlouvat za něco, co nikdo z nás neřekl. To, že Jiří Paroubek něco tvrdí, ještě neznamená, že se to tak stalo. Byl to právě on, kdo mne označil za lháře. Neřekl, v čem jsem lhal a ten, kdo žádá omluvu, jsem já. P.S. Když říkáte - všichni víme... Podívejte se na přepis tiskové konference naší a Jiřího Paroubka, srovnejte se kdo a co řekl. Díky.
08:35 martmarta Pane "ministře", připravujete, už provádíte, státní převrat nebo to jen myslíte "upřímně"?
10:40 Ivan Langer Velmi vás žádám, abyste nezesměšňoval to, co teď probíhá! Na tomto rozhodnutí a jeho realizaci se podílely desítky profesionálů ze zpravodajských služeb a speciálních útvarů policie. Já jim důvěřuji, a to co dělají, dělají proto, aby chránili bezpečí nás všech!
08:38 Jan Jelínek Dobrý den pane ministře, rád bych se zeptal, zda budete trvat na svém prohlášení o kvalifikačních předpokladech - tj. VŠ pro výkon fukce? V takovém případě totiž p. Lang, současný ředitel zprav. služeb tyto předpoklady nesplňuje, jelikož namá požadované magisterské studium. Odvoláte ho?
10:42 Ivan Langer Já na nich trvám! A nebudu souhlasit aby do funkcí byli ustavováni lidé, kteří je nesplňují. Zákon umožňuje, aby ti, kdo je zastávají si v přesně určeném vzdělání dokončili. Je na rozhodnutí nadřízeného, zda jim to umožní či nikoliv.
08:41 Paul de Haan Pane ministře, když se nedávno prokázalo, že jste lhal v případě odposlechů, nechcete jako chlap sám odstoupit z funkce, tj. ještě dříve, než Topolánkova vláda neprojde hlasováním o důvěře v parlamentu?
10:44 Ivan Langer Nevím, na základě jakých informací tvrdíte to, co tvrdíte. Neprokázalo se, že jsem lhal. Doporučuji seznámit se s přesným přepisem tiskové konference a s tím, co jsem na ní řekl. Srovnejte to s tvrzením Jiřího Paroubka. Dospějete k jasnému závěru, že tím, kdo by se měl omlouvat je on, protože mne označil za lháře, což není pravda.
08:43 Ivan Pane ministře, zaznamenal jste v poslední době alespoň částečnou kritiku Vašeho působení na ministerstvu ze vnitř ODS? Pokud ano, můžete alespoň nastínit, čeho se ta kritika týkala? Děkuji.
10:48 Ivan Langer Zatím ne, což neznamená, že někdo může některé mé kroky hodnotit kriticky. Považoval bych to za přirozené, neboť jsme stranou s více než dvacetitisíci lidí, kteří mají svůj názor na svět a nebojí se ho říct.A to, že různí lidé, třebaže z jedné strany, mohou mít různý názor na jednu věc, považuji za normální.
08:56 Lippold Pane Langře, nemělo to Vaše "hrdinné" pobíhání po večerním Václaváku odpoutat pozornost od Vašeho průšvihu s "odposloucháváním 20 politiků a novinářů"?? Proč jste nebyl po vzoru Felixe Edmundoviče Dzeržinského celý v bílém? To by Vám slušelo mnohem více!
10:50 Ivan Langer Byla to standardní kontrola toho, jak jsou realizována bezpečnostní opatření ve vyjímečné situaci. Můžete to karikovat, můžete to zesměšňovat, to je vaše právo. Já přistupuji ke své práci zodpovědně a toto považuji za součát mé práce i za součást zodpovědnosti.
08:57 Jogin z Bagin Pane Langře, neměl by jste konečně, jako ústavní činitel, věrohodně vysvětlit Vaši "vedlejší pracovní činnost" advokátního koncipienta? Myslíte si, že je možno Vám věřit, že jste tuto "práci", honorovanou neuvěřitelnou částkou blízkou 80 tisíc Kč měsíčně, skutečně a odpovídajícím způsobem vykonával, když jste byl zároveň poslancem, místopředsedou PS, místopřesedou ODS a stínovým ministrem? Tisíce ostatních advokátních koncipientů, kteří se této prácí věnují na 100% úvazku, dostávají maximálně 20 tis Kč. Není spíše pravda, že prostřednictvím této zcela fiktivní činnosti u spřátelené advokátní kanceláře perete nějaké špinavé peníze, např. z černých privatizačních fondů ODS?
10:53 Ivan Langer Nebyla to fiktivní činnost, neperu žádné špinavé peníze. Můj plat stoupal postupně po dobu sedmi let, co se právní praxi věnuji. A věřte, že bych byl velmi hloupý, kdybych s vědomím toho, že jsem pod neustálou kontrolou veřejnosti a (v rámci bezpečnostní prověrky i zpravodajských služeb), dělal něco nezákonného. A dodávám - i kdybych pod touto kontrolou nebyl - choval bych se stejně!

 

iHNED.cz, 26. září 2006