Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / Policejní prezídium: Další informace k přijatým bezpečnostním opatřením

[23.09.2006]

Terorismus

Policejní prezídium: Další informace k přijatým bezpečnostním opatřením

Bezpečnostní opatření proti teroristocké hrozbě

Dnes ve večerních hodinách se policejní prezident Vladislav Husák společně s ministrem vnitra Ivanem Langerem přesvědčili na několika místech v centru Prahy, zda jsou bezpečnostní opatření prováděna v souladu s rozkazem, který policejní prezident vydal v ranních hodinách.

 

Řídící štáb, který k provedení policejního opatření na území hlavního města Prahy policejní prezident zřídil, již od dnešního rána nepřetržitě vyhodnocuje veškeré získané informace a bude se scházet každý den. Bezpečnostní opatření zajišťuje několik stovek policistů Správy hl. m. Prahy a specializovaných útvarů s celorepublikovou působností a v současné době není důvod přesunovat do Prahy policisty z dalších krajů České republiky.

 

Bohužel i v takto výjimečné situaci museli dnes policisté reagovat na několik výhružných anonymních telefonátů, které oznamovaly uložení výbušniny na určitých místech Prahy. Pro policisty jsou reakce na podobná oznámení každodenní praxí a v odhalování původců nejrůznějších hrozeb jsou poměrně úspěšní. V loňském roce se trestnímu stíhání pro trestný čin šíření poplašné zprávy nevyhnulo 149 osob a za 7 měsíců letošního roku dalších 67 osob. Policie ČR prověřuje zodpovědně každé oznámení, ze kterého je možné vyvodit hrozbu ohrožení života nebo zdraví osob. Se stejnou pečlivostí a nasazením dělá však také maximum pro odhalení původců výhružných oznámení a důslednost policistů bude odpovídat současné situaci zvýšeného nebezpečí teroristického činu.

 

npor. David Kubalák, tiskový mluvčí, 23. září 2006 

 

Každý z nás má právo na svůj názor