Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Média o IL / iDnes: Nenechám se zastrašit, vzkázal Paroubkovi Langer

[21.09.2006]

Odposlechy

iDnes: Nenechám se zastrašit, vzkázal Paroubkovi Langer

Možné odposlechy novinářů a politiků

Ministr vnitra Ivan Langer odmítl výzvu opozičního lídra Jiřího Paroubka, který žádal jeho odstoupení v souvislosti s kauzou odposlechů politiků a novinářů. "Nenechám se zastrašovat," prohlásil Langer.
 
"Jiří Paroubek řekl, že jsem lhář, a dokonce řekl, že jsem prý hnusný lhář," začal svou mimořádnou tiskovou konferenci Langer. "A já se ho chci jasně zeptat, v čem jsem lhal, že mě takovýmto způsobem uráží," prohlásil ministr vnitra.
 
"Říkám jasně, pokud si Jiří Paroubek myslí, že se nechám zastrašit, odpovídám, že nenechám. Nemohu mlčet a nemohu mlčet," řekl.

Langer vystoupil jen několik hodin po předsedovi ČSSD Paroubkovi, který kromě něj vyzval k demisi premiéra Mirka Topolánka a ministra práce a sociálních věcí Petra Nečase. Všichni tři podle Paroubka křivě obvinili sociální demokracii a jeho samotného z toho, že nařídili odposlechy vládních politiků. Langer tvrdí, že nikoho takto neobvinil.

"Neřekl jsem nic z toho, z čeho on mě obviňuje," bránil se ministr vnitra. A hned dodal, že on s celou věcí kolem odposlechů nepřišel.

"Bylo řečeno obvinění či podezření, bylo. Řekl jsem to já? Odpovídám - nikoliv. Odpovídal jsem na dotaz jednoho z vašich kolegů a tlumočil jsem informace, které jsem dostal od jiného vašeho kolegy," oznámil Langer. Zdůraznil, že takové podezření musel zveřejnit.

"Já jako člověk chci, aby se celá věc vysvětlila, jako ministr vnitra musím udělat vše pro to, aby se celá věc vyšetřila. Já prostě chci, aby pravda vyšla najevo," uvedl Langer.

Za zveřejnění Kubiceho zprávy nemůžu

Sám je ve značně delikátní situaci. Přeje si vyšetření věci, která může skončit jeho stíháním a tím pádem i krachem jeho politické kariéry. Langer totiž patří do okruhu těch, kteří jsou podezřelí, že se na úniku takzvané Kubiceho zprávy podíleli.

Langer ovšem už několikrát - zatím naposledy ve čtvrtek odpoledne - prohlásil, že je zcela nevinný.

"Jednoznačně, kategoricky prohlašuji, že moje osoba nestála za zveřejněním takzvané Kubiceho zprávy. Já jsem přesvědčen, že každý, kdo má špetku zdravého rozumu, kdo je skutečně policejní profesionál, tak už to dávno ví," míní Langer.

iDnes, 21. září 2006