Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / Ministerstvo vnitra: Ministr Langer neprohlásil, že jsou politici a novináři odposloucháváni

[20.09.2006]

Odposlechy

Ministerstvo vnitra: Ministr Langer neprohlásil, že jsou politici a novináři odposloucháváni

Odposlechy politiků a novinářů

Ministr vnitra Ivan Langer zásadně odmítá informace médií, podle kterých dnes oznámil, že kvůli vyšetřování úniků z Kubiceho zprávy policie odposlouchává asi dvacítku politiků a novinářů.

Zdůrazňuje, že byl v této souvislosti dotázán novinářem, zda ví o tom že je dotyčný novinář odposloucháván. Odpověď ministra byla: "nevím, ale před jednáním vlády jsem dostal z jiného novinářského zdroje tuto informaci. Za těchto okolností považuji za svoji povinnost setkat se s ministrem spravedlnosti a říci si, jak dále postupovat."

Ministr dále uvedl, že jsme si všichni rovni ve svých právech a povinnostech. Pokud policie či jiný orgán činný v trestním řízení má podezření, že je páchán trestný čin, nechť koná bez ohledu jestli je někdo novinář nebo politik. Pokud však existuje podezření, že nasazení odposlechů bylo politicky motivováno, jediný způsob jak toto podezření potvrdit nebo vyvrátit, je otevřenost. To znamená zveřejnit kdo, kdy a proč byl odposloucháván. Zveřejnění by se týkalo také prostor, ve kterých byly nasazeny tyto odposlechy.

Marie Masaříková, tisková mluvčí MV, 20. srpna 2006

 

Každý z nás má právo na svůj názor