Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Média o IL / Hospodářské noviny: Langer vymění velitele a možná i spojí jednotky

[19.09.2006]

Policie

Hospodářské noviny: Langer vymění velitele a možná i spojí jednotky

Změny u Policie ČR

Nový ministr, noví velitelé a možná i nová reorganizace policie.
Ivan Langer hned po svém nástupu do funkce ministra vnitra nechal zrušit výběrové řízení na šéfa protikorupční jednotky.

Konkurs byl nastaven tak, aby podmínky splnil i dočasný ředitel Miloslav Brych, který nemá vystudovanou vysokou školu.

»Pro mě je nepřijatelné, aby funkci, na které je předepsané vysokoškolské vzdělání, mohl zastávat člověk, který pouze začíná studovat vysokou školu,« řekl Langer. Dodal, že už nebude tolerovat žádné výjimky. Nepřímo tak odstavil i šéfa dalšího elitního útvaru Jana Kubiceho, jehož dosud bránil.

Podle nového služebního zákona, který má začít platit s novým rokem, však musí mít vedoucí policejní funkcionáři vysokoškolské vzdělání a dosavadní šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Kubice má jen maturitu.

»Říkám-li, že musí platit princip žádných výjimek na vzdělání, tak to platí pro každého policistu, a to bez ohledu na to, jak se kdo jmenuje,« řekl deníku Právo Langer.

Výměnou šéfů nemusí ale změny v elitních útvarech skončit. Langer a spol. oživili starší návrh, podle něhož by se měla spojit protikorupční jednotka s finanční policii.
Jak v rozhovoru pro HN řekl Langrův náměstek Jaroslav Salivar, ministerstvo si chce ale nejprve nechat vypracovat audit, který by určil, zda se jejich práce zbytečně neprolíná. Bez ohledu na výsledek ale už nyní náměstek Salivar tvrdí: »Tyhle dva elitní útvary by nejspíš měly být pod společným vedením. Ale bude o tom ještě diskuse. «

Hospodářské noviny, 19. září 2006