Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Články / Langer zvažuje sloučení protikorupční služby a finanční policie

[07.09.2006]

Ministerstvo vnitra

Langer zvažuje sloučení protikorupční služby a finanční policie

Ministr vnitra Ivan Langer (ODS) uvažuje o sloučení finanční policie s Útvarem pro odhalování korupce a finanční kriminality. Než se však definitivně rozhodne, chce si poslechnout i názory oponentů takového kroku. "Nechci dělat ukvapená rozhodnutí," řekl dnes novinářům. Práce obou složek se ale podle něj překrývá. "Dokážu si představit, aby pracovaly jako jeden útvar," dodal.
Ministr již v úterý policejního prezidenta Vladislava Husáka vyzval k tomu, aby zrušil výběrové řízení na funkci ředitele Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality. Dosavadní podmínky vyhlášeného výběrového řízení podle Langera umožňují, aby se o tuto funkci ucházel člověk s neukončeným, jen započatým vysokoškolským vzděláním. "Hodlám důsledně uplatňovat princip 'žádné výjimky' a pro mě je nepředstavitelné, aby funkci, na kterou je předepsané vysokoškolské vzdělání, zastával policista, který tento předpoklad nesplňuje," uvedl ministr.
Protikorupční služba se zabývá nejzávažnějšími případy korupce, jako bylo například vyšetřování úplatků v českém fotbale. Již loni se spekulovalo o tom, že Husák v rámci připravované reorganizace policie protikorupční službu sloučí s finanční policií, která vyšetřuje daňové podvody a praní špinavých peněz.