Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Rozhovory / Lidové noviny: Rozhovor s Ivanem Langerem

[05.09.2006]

Ministerstvo vnitra

Lidové noviny: Rozhovor s Ivanem Langerem

Ministr vnitra o svých plánech

Nový ministr vnitra Ivan Langer nechá provést personální audit, který má odhalit nadbytečné posty. Začne u svých náměstků, jejichž počet zredukuje ze stávajících sedmi na tři.

* LN Kromě redukce náměstků chystáte také změny u policejních důstojníků, zejména na postech ředitelů okresních a krajských policejních správ?

V úterý mám schůzku s vedením Policie České republiky, kde budeme probírat moje představy o fungování policie, a pokud z ní vyplynou některá konkrétní personální opatření, potom budeme jednat. Myslím si, že někteří důstojníci už mají svůj vrchol za sebou.

* LN Můžete říct, s kým konkrétně do budoucna nepočítáte?

V tuto chvíli nemohu, považoval bych to za neslušné, aby se někdo z podřízených a kolegů dozvěděl z médií, že se s ním nepočítá.

* LN Čeho chcete na ministerstvu vnitra dosáhnout?

Především přesvědčit veřejnost v tom, že vnitro není jen ministerstvem policie, ale řídí každodenní záležitosti nás všech. Kromě toho snažit se povznést kredit policejní práce a připravit kvalitní zákon o služebním poměru, který umožní odměňovat poctivé policisty a trestat ty méně poctivé.

* LN Co je cílem sloučení ministerstva informatiky a vnitra?

Zjednodušení života lidem, kteří si potřebují na úřadech vyřídit své záležitosti. Je nepřípustné, aby si lidé v České republice brali dovolenou na to, když potřebují něco vyřídit. Budu se zasazovat o to, aby byla maximálně zavedena elektronická forma podávání dokumentů a jejich podepisování. Velkou roli budou hrát obecní a městské úřady, magistráty a krajské úřady, na nichž by měly vzniknout propojovací body, tzv. Check pointy. Hlavním cílem tohoto projektu je, aby si kdokoliv mohl vyřídit všechny potřebné dokumenty z jednoho místa. Pověření úředníci budou mít přístup do obchodních a živnostenských rejstříků, katastru nemovitostí a řady dalších databází, a umožní tak vyřízení všech potřebných věcí z jednoho místa.

* LN Jak bude slučování těministerstev probíhat?

V tuhle chvíli jmenuji náměstka, který bude pověřen delimitací ministerstva informatiky. Věřím, že se do tří měsíců podaří připravit vše, aby bylo možné projednat a schválit změnu kompetenčního zákona, který ukončí činnost ministerstva informatiky.

Lidové noviny, 5. září 2006