Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Rozhovory / Přemíra značek může řidiče ohrožovat

[08.07.2006]

Bezpečnost

Přemíra značek může řidiče ohrožovat

Nový silniční zákon

Je nepřijatelné, aby se na přehledném úseku umisťovaly značky a někde za keřem přitom stál dopravní policista, říká Ivan Langer, kandidát na post ministra vnitra za ODS.

* LN Jak hodnotíte po týdnu fungování nový silniční zákon?

Přestože se snížil počet nehod, jeho uvedení v platnost bylo poněkud uspěchané. Podle mě by se měla změnit role dopravních policistů. Chtěl bych, aby nejen trestali, ale také pomáhali a odměňovali - například reflexní vestou nebo automapou.

* LN Mají policisté už od začátku udělovat body za přestupky?

Pokud řidič udělá chybu, která nikoho neohrozí na životě, alespoň ze začátku by měli policisté mírnější přestupky řešit pouze domluvou nebo upozorněním.

* LN Považujete nepřehledné dopravní značení z hlediska nového zákona za problém?

Musí se přehodnotit celá koncepce jeho umístění. Je pro mě nepřijatelné, aby se na přehledném rovném úseku umísťovaly značky a někde za keřem stál dopravní policista a těšil se, jak pochytá řidiče, kteří na nesmyslně umístěnou značku nezareagují.

* LN Může nevhodné dopravní značení zvýšit nehodovost?

Nepochybně ano. Omezení může totiž paradoxně vést k ohrožení provozu. Když je špatně umístěná značka, může to obzvlášť u řidičů, kteří úzkostlivě dbají na pravidla, zbytečně způsobit dopravní nehodu.

* LN Jak byste problém dopravního značení řešil?

Například by se měla zvýšit rychlost na místech, kde není třeba ji snižovat, aby se nezpomaloval provoz.

Lidové noviny, 8. července 2006