Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Rozhovory / Ivan Langer: Zásadní je vybudování kvalitní dopravní sítě

[30.05.2006]

Volby

Ivan Langer: Zásadní je vybudování kvalitní dopravní sítě

Olomoucký kraj

Olomoucký kraj má nejnižší hospodářskou sílu ze všech krajů, jedny z nejnižších průměrných platů a třetí nejvyšší míru nezaměstnanosti. Jak lze podle programu ODS tyto problémy řešit?
Navrhujeme řadu konkrétních kroků, jak maximálně využít potenciál obyvatel, podniků, firem a institucí našeho kraje. Především je potřeba dát lidem více možnosti sehnat práci. To umožní snížení byrokracie a daňové zátěže likvidující malé firmy a živnostníky. Zásadní je pro nás vybudování kvalitní dopravní sítě.

Co máte konkrétně na mysli?
Prosazujeme rychlé dokončení dálnice z Olomouce do Ostravy, vybudování rychlostních silnic Olomouc-Šternberk a Mohelnice-Šumperk a Šumperk-Jeseník a obchvatů v Prostějově a Olomouci. S tím souvisí i výstavba tunelu pod Červenohorským sedlem a napojení na Polsko. Zasadíme se ale také o zachování dobře fungujících a nenahraditelných nemocnic v Hranicích, Šumperku a Jeseníku. Vedle nových penziónů pro důchodce a domů s pečovatelskou službou budeme iniciovat výstavbu domova pro vojenské veterány. Podpoříme výstavbu zanedbaného systému pro-tipovodňových opatření. Musíme také umět lépe využít naše jedinečné přírodní a kulturní bohatství, což přispěje k rozvoji cestovního ruchu a turistiky v kraji.

V čem chcete, pokud byste byl zvolen do Sněmovny, kraji pomoci?
Budu usilovat o zvýšení podpory kraje ze státního rozpočtu na vytváření pracovních míst, rozvoj venkova a rozvoj cestovního ruchu a turistiky. Zasadím se o zachování přerovského letiště a vrtulníkové základny, podporu Univerzity Palackého i soukromých vysokých škol v Přerově, Olomouci, Prostějově a Šumperku a vybudování multifunkční haly v Olomouci pro pořádání tuzemských i zahraničních sportovních a kulturních akcí.

Právo, 30. května 2006