Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Články / Fakta

[10.04.2003]

Média

Fakta

Reakce Ivana Langera na komentář Břetislava Rychlíka v MF DNES 2. dubna 2003.

Moravský kulturní obr se probudil a zařval. Po dlouhých dnech zimního spánku brněnský revolucionář, znám dlouhodobým bojem s brněnským ředitelem ČT Drahošem a organizací demonstrací a petic, usoudil, že je čas pozvednout revoluční standartu nad hlavu a opět vytáhnout do boje proti odvěkému nepříteli Ivanu Langerovi a ODS. Moravský kulturní obr se probudil a zařval. Oč hlasitěji, o to méně je mu rozumět. V boji za "svoji" Českou televizi tentokrát vytáhl proti údajným věrným slouhům a zaprodancům zlé komerční televize Langerovi, Plevovi, Dostálové. Oč větší je jeho bojové nasazení a nenávist v duši, o to více se vytrácejí racionální argumenty. Přibývá frází, jedovatých lží a pomluv. Je to škoda. Když už Břéa Rychlík opět povstal k boji, mohl ho vést tvrdě, ale korektně.

Oproti jeho stylu já nabízím fakta: můj pozměňovací návrh k novele mediálního zákona v žádném případě neznamená možnost dvojího prodloužení licence soukromým provozovatelům rádií a televizí. Ustanovení § 12 odst. 8 platného zákona stanovuje jasně, že licenci je možné prodloužit jen jednou. Můj návrh na tom nejenomže nechce, ale ani nemůže nic změnit! Chápu, že pan Rychlík není právník, ale dřív než mě příště obviní z nekalosti, nech se poradí s nějakým právním expertem. Důkazem toho, že se brněnský Che Guevara v boji proti svému třídnímu nepříteli neštítí ničeho, je jeho tvrzení, že se tzv. Langerova kamarila trvale snaží zprivatizovat kanál ČT 2. Nikdy nikde jsem neprosazoval privatizaci žádného z kanálů ČT! Tento fakt se však "Rychlíkově guerille" nehodí do jejích revolučních představ, a proto donekonečna šíří tuto lež, aby v sobě a v jiných posilovali obraz Ivana Langera coby třídního nepřítele, který musí být zničen. Jde-li však Rychlíkovi opravdu o nás koncesionáře a o dobro ČT, ptám se: Proč nepsal protestní petice proti politické manipulaci, když probíhala volba nového generálního ředitele ČT a v předvečer volby si předsedu rady ČT pozvala na kobereček dvojice sociálních demokratů Zaorálek a Špidla? Proč tak mocně nezařval jménem koncesionářů, když si prozatímní ředitel ČT nechal nemravně vyplácet dva platy současně? Proč nedemonstruje v Brně či v Praze teď, když Rada ČT flagrantně porušuje platný zákon o ČT tím, že nezvolila nového ředitele a dala najevo, že nehodlá respektovat svoji zákonnou povinnost nejméně další dva měsíce? Je to pro dobro ČT, že bude nejméně půl roku žít v provizorním stavu? Vyhovuje to nám koncesionářům, anebo někomu jinému?