Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Média o IL / Polský premiér poškození akcionářů odmítá

[24.09.2005]

Korupce

Polský premiér poškození akcionářů odmítá

korupce

Mluvčí polské vlády odmítl obvinění, že polská strana poškozovala práva menšinových akcionářů Unipetrolu. Reagoval tak na čtvrteční vystoupení Ivana Langera (ODS) ve Sněmovně. „Byla to normální diplomatická forma kontaktu, která měla přispět k udržení dobrého klimatu vzájemných polsko-českých investic,“ řekl včera mluvčí polské vlády Dariusz Jadowski. Při schůzce, která se konala 23. srpna, podle něj premiér Belka nehovořil o konkrétních rozhodnutích úřadů.

„Předsedovi polské vlády, pokud se bavíme o investici PKN Orlen v České republice, záleželo na tom, aby byly dodrženy všechny požadavky vymáhané českým právním řádem a zároveň aby nebyl poškozen polský investor,“ dodal Jadowski. Langer ale požaduje, aby obsah varšavské schůzky prověřila policie. Své podezření opírá o záznam, který údajně pořídil český velvyslanec Bedřich Kopecký. Z textu vyplývá, že polská strana naléhala na to, aby Komise pro cenné papíry ve zkrácené časové lhůtě umožnila koncernu PKN Orlen vykoupit podíly menšinových akcionářů Unipetrolu.

Právo, 24. září 2005