Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Média o IL / Anketa k tenisovému turnaji Prokennes-Ferona Cup

[20.09.2005]

Sport

Anketa k tenisovému turnaji Prokennes-Ferona Cup

tenisový turnaj

Jaký mají osobnosti šumperského turnaje Prokennes - Ferona Cup rádi sport a jakého největšího úspěchu dosáhli v tenisu?

Josef Mladý, herec
Mám rád tenis, protože ke své vizáži se potřebuji pohybovat, ale odmítám běhat bezdůvodně. Když přede mnou letí míček, já ho honím a tím vzniká zdánlivý pocit hry v tenis. Za úspěch považuju každý zápas, který přežiju.

Ivan Langer, politik
Hrával jsem závodně házenou, takže mám rád kolektivní sporty, ale v poslední době vítězí tenis. Tam musíte uhrát každý míček, nestačí vést a pak výsledek udržovat do konce, do posledního míčku není rozhodnuto. V tenisu se taky nedá schovat za nikoho jiného. Člověk musí spoléhat jen sám na sebe. Na jednom turnaji jsme v deblu s prezidentem Českého tenisového svazu porazili hokejisty Vokouna s Eliášem.

Aleš Valenta, akrobat
Tenis je velmi všestranný sport, je při něm potřebná vytrvalost, dynamika, psychická odolnost i technická vyspělost, všechny tyto vlastnosti jsou na rozdíl od jiných sportů v tenise významné. Žádný velký úspěch v tenise nemám, hraju pro radost, je to pro mě zábava.

František Nedvěd, zpěvák
Ze sportu se věnuju jedině tenisu. Je zábavný a je to všestranný sport, líbí se mi, že se při hře aktivují téměř všechny svaly v těle. Dá se hrát od pěti do osmdesáti let. Můj největší úspěch bylo vítězství v turnaji v Lázních Bělohrad a to, že jsem titul letos obhájil.

Pavel Nový, herec
Krom sportovního „gaučinku“ je mohu velkou vášní hokej a tenis a taky rád jezdím na kole, protože se na něm dá všude dojet, taky rád plavu. Tenis mám rád, protože se kolem něj pohybují chytrý lidi, blbci se v něm neprosadí. Dvakrát jsem vyhrál turnaj v Mohelnici a v prvním ročníku turnaje na tenisové akademii Petra Huťky v Přerově jsem se s ním v deblu dostal do fnále. On totiž vždycky hraje s největším nemehlem, první rok si mě vybral a dobře mě vedl. Narazili jsme až ve fnále, protože soupeři přišli na to, že všechny míčky mají hrát na mě.

Moravský sever, 20. září 2005