Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Rozhovory / MF DNES: Ivan Langer: Každý předsedův vtípek je na hraně

[22.03.2010]

Politika obecně

MF DNES: Ivan Langer: Každý předsedův vtípek je na hraně

Komentář ke slovům předsedy ODS

Chcete mít předsedu, který řekl výrok "Co je obyčejný Čech, pro kterého Paroubek dělá politiku? To je přece vepřo knedlo zelo. A v podstatě je třeba všechny zavřít a nakopat do pr...."?

Mirek Topolánek je pověstný svými vtípky, které balancují na samé hranici toho, co společnost považuje za přijatelné. Někdy se mu to povede, někdy ne. Podle mě jsou pořád klíčové jeho životní postoje. Je to člověk velmi tolerantní, velmi otevřený, možná svérázný.

 

Co si o těch výrocích mají myslet voliči? Poškozují podle vás ODS?

Já nemohu komentovat výroky Mirka Topolánka. Tohle je zjevně nepovedené, nicméně platí to pověstné: Kdo jsi bez viny, hoď kamenem a suď druhého.

 

Je omluva, kterou Topolánek zveřejnil, dostatečná?

Slova Mirka Topolánka byla nešťastná. Nepovažuji ale za fér soudit někoho podle vět vytržených z kontextu. Z celého Topolánkova rozhovoru vyplývá, že nedělí lidi podle barvy pleti, sexuální orientace nebo vyznání. Platí zde to biblické: Podle skutků poznáte je, nikoli podle slov. Podezírat Topolánka z jakékoli netolerance je absurdní.

 

Ale výrok, že Češi jsou závistiví, malí a připosratí, je z úst muže, který chce vést zemi, zarážející.

Podstatně horší je pokrytectví Jiřího Paroubka, který se tváří, že je obhájcem "obyčejných lidí", a sám si libuje v přepychu a jeho život je v přímém kontrastu s těmi lidmi.

(Autor: Ondřej Šťastný)

MUDr. Mgr. Ivan Langer, místopředseda ODS a poslanec PČR, MF DNES, 22. března 2010