Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Rozhovory / Český rozhlas: Ivan Langer: Stalo se dnes

[15.03.2010]

Volby

Český rozhlas: Ivan Langer: Stalo se dnes

Předvolební kampaň

Moderátor (Veronika Sedláčková):

Sociální demokracie představila o víkendu svelkou pompou svůj volební tým. Její hlavní rival ODS chystá start až na tuto středu. Zatímco ČSSD už vyrukovala spředvolebními sliby, na program nejsilnější pravicové strany se čeká. Dnes navečer se sešlo její úzké vedení. Já zdravím šéfa volebního štábu ODS a taky jejího místopředsedu Ivana Langera. Dobrý večer.

 

Ivan Langer, místopředseda ODS:

Dobrý večer přeji.

 

Moderátor (Veronika Sedláčková):

Pane místopředsedo, co jste řešili na podvečerním grémiu, ladili jste ještě volební program?

 

Ivan Langer, místopředseda ODS:

Ne, my jsme si jenom zrekapitulovali strategii, kterou máme stanovenou a podle které postupujeme a zníž také vyplynulo, že po čase příprav jsme označili tuto středu jako bod, kdy začneme první etapu naší kampaně postupným představováním základních čtyř pilířů našeho volebního programu.

 

Moderátor (Veronika Sedláčková):

Původně jste předpokládal, že vaše kampaň začne až příští týden, uznali jste tedy nakonec, že by to bylo příliš pozdě?

 

Ivan Langer, místopředseda ODS:

Ne, ne, ne. Tak to vůbec nebylo a doopravdy není. My máme naplánovaný přesný čas startu horké kampaně a přesně vtuto chvíli podle plánu postupujeme vté první zahřívací části. Je potřeba si uvědomit, že chceme oslovovat naše potencionální voliče co nejpřesněji, co nejvíce zacíleně, ať již k pohledu jejich struktury, tak i témat a vtomto smyslu se neděje nic dramatického a skutečně jedeme podle strategie, která byla dlouhodobě připravená.

 

Moderátor (Veronika Sedláčková):

A jak tato strategie bude vypadat? Můžete něco prozradit?

 

Ivan Langer, místopředseda ODS:

No, to je problém. Opravdu nemohu, protože strategie je od toho, aby byla strategií, a ta se neprozrazuje. Co mohu říci, že máme za sebou období velmi pečlivých příprav, kdy jsme se zabývali naším programem, cílovými skupinami, tématy, které chceme komunikovat, způsobem, jak to chceme komunikovat. Já samozřejmě rozumím určité míře nervozity, tváří tvář tomu oranžovému plošnému bombardování ze strany sociální demokracie, ale oproti nim my se snažíme postupovat velmi efektivně svědomím finančních limitů, které máme a myslím si, že naše kampaň bude opravdu chytrá.

 

Moderátor (Veronika Sedláčková):

Když už jsme u toho, kolik peněz počítáte, že vydáte za tuto předvolební kampaň?

 

Ivan Langer, místopředseda ODS:

Rozpočet bude přibližně stejný, tak jak byl plánovaný na volby vloňském roce, bude se pohybovat někde kolem 160 milionů korun, což je odhadem zhruba tak třetina toho, co je připravena dát do voleb sociální demokracie, ale tady podle mě kvantita určitě není na prvním místě. Na prvním místě má být kvalita a efektivita každé koruny, která je vynaložena.

 

Moderátor (Veronika Sedláčková):

Neobáváte se přece jen, že sociální demokraté, kteří ve velkém stylu začali předvolební kampaň, zveřejnili své předvolební sliby nakonec přilákají voliče, ostatně předvolební průzkumy je preferují zatím alespoň.

 

Ivan Langer, místopředseda ODS:

Neobávám se. Já si myslím, že sociální demokracie a Jiří Paroubek nám naopak pomáhají. Myslím, že lži a sliby, kterými je charakteristický jejich program a jejich vystupování spoustu rozumě uvažujících lidí povede kvážnému zamyšlení. Opravdu chceme, aby socialisté přivedli Českou republiku kbankrotu a na základě této otázky si odpoví, že zde při všech výhradách, které mohou míti a určitě mají vůči Občanské demokratické straně, nakonec jejich rozhodnutí bude - ano, nechceme oranžovou republiku, nechceme Jiřího Paroubka, nechceme bankrot a volíme ODS.

 

Moderátor (Veronika Sedláčková):

A ODS tedy nabídne těmto, jak vy říkáte nespokojeným lidem tu alternativu konkrétní řešení krize?

 

Ivan Langer, místopředseda ODS:

Jsem o tom přesvědčen. Na rozdíl od slibů my budeme překládat realistická a reálná řešení, která skutečně pomáhají a pomáhají nejen ke zvládnutí krize, ale také ktomu, aby jednotlivé skupiny občanů doopravdy netrpěly pod tím, co hrozí vpodání sociální demokracie, která se koneckonců přihlásila ktomu, že je připravena vládnout skomunisty a pro všechny rozumné a rozumně uvažující odpovědné lidi věřím, že Občanská demokratická strana bude alternativou.

 

Moderátor (Veronika Sedláčková):

Dodává místopředseda ODS, šéf jejího volebního týmu Ivan Langer. Díky za vaše odpovědi. Na shledanou.

 

Ivan Langer, místopředseda ODS:

Hezký večer přeji.

Český rozhlas - Radiožurnál, pořad Stalo se, 15. března 2010