Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / Ivan Langer převzal v Olomouci pamětní medaili III. odboje

[16.07.2009]

Boj za svobodu

Ivan Langer převzal v Olomouci pamětní medaili III. odboje

Ocenění za aktivity v boji proti komunismu a podporu lidí, kteří byli před rokem 1989 utlačováni na svých právech

Místopředseda ODS Ivan Langer převzal ve čtvrtek 16. července v Olomouci pamětní medaili III. odboje. Ocenění mu předali Milan Sehnal, předseda 43. pobočky Konfederace politických vězňů (KPV)a místopředseda pobočky Miloš Brom.

Milan Sehnal před předáním plakety uvedl, že si je jistý, že medaile bude ve správných rukách. "Na Ivanu Langerovi jsme vždycky oceňovali jeho postoj proti komunismu. Konfederace politických vězňů si takových lidí, kteří se snaží zabránit opětovnému nástupu komunistů k moci, velmi váží," řekl Sehnal.

Podle místopředsedy 43. pobočky KPV Miloše Broma se sice komunisté dnes tváří jako demokratická strana, ale jakmile se dostanou k moci, nastane teror. "Oni se nemění a nepomůže jim k tomu žádný manuál, jak správně odpovídat na nepříjemné otázky," je přesvědčen Miloš Brom.

Ivan Langer medaili přijal s těmito slovy: "Znamená pro mě obrovskou vzpruhu, ale zároveň i závazek k mým dětem. Budu se snažit je vychovávat k respektu k demokracii a k odporu ke komunismu. Byl bych moc rád, kdyby se mi podařilo to, aby si demokracie vážily a nebraly ji jako samozřejmost," řekl místopředseda ODS.

Ivan Langer, 16. července 2009

 

Každý z nás má právo na svůj názor