Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Rozhovory / Hospodářské noviny: Ivan Langer: Oproti ČSSD máme jen třetinu peněz

[12.03.2010]

Volby

Hospodářské noviny: Ivan Langer: Oproti ČSSD máme jen třetinu peněz

Předvolební kampaň

Někteří členové ODS jsou nervózní z malých preferencí ODS a z toho, že vaše strana pořád ještě nezačala kampaň.

Naše strategie vychází z objemu finančních prostředků, které máme k dispozici a které jsou oproti sociální demokracii asi tak třetinové. Za druhé, naše kampaň je odlišná. ČSSD zvolila strategii plošného bombardování, které pokrývá celou Českou republiku. Za třetí, my máme připravený timing tak, abychom byli schopni co nejefektivněji a ve správném čase oslovit naše cílové skupiny. A na konec: průzkumy, které máme k dispozici, se odlišují od těch, které jsou publikovány a mají velmi netransparentní metodologický základ. Z průzkumů, které my máme k dispozici, ale vyplývá, že ODS v těchto volbách nejenže je soupeřem ČSSD, ale také v těch volbách musí uspět. Regionální nervozitu do určité míry chápu, nicméně členové Výkonné rady byli informováni o timingu kampaně a já věřím, že naše strategie je správná.

 

Bez ohledu na peníze, ODS není příliš výrazná v médiích. Nereaguje na návrhy ČSSD a vidět není ani Mirek Topolánek.

ČSSD oslovuje úplně jiné skupiny. Naším cílem není trumfovat se s ČSSD v různých nesmyslných a nesplnitelných slibech. Nevidím žádný důvod, proč bychom v tomto měli s ČSSD soupeřit.

 

A Mirek Topolánek?

Ten přesně v duchu s připravenou strategií do startu ostré kampaně věnuje čas regionům.

 

ODS trápí skandály v Praze, zejména Opencard. Budete po Praze chtít, aby se toto ještě vyřešilo?

Případ Opencard je komunální téma, které ale díky tomu, že se odehrává v Praze, má i celostátní rozměr. Věřím, že si to kolegové v Praze uvědomují a že v následujících týdnech a měsících budou dělat všechno pro to, aby to co nejméně ovlivnilo volby celostátní.

(Autor: Marie Valášková)

MUDr. Mgr. Ivan Langer, místopředseda ODS a poslanec PČR, Hospodářské noviny, 12. března 2010