Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Rozhovory / Lidové noviny: Ivan Langer: Nejsme pokrytci

[15.01.2010]

Politika obecně

Lidové noviny: Ivan Langer: Nejsme pokrytci

Současná politická realita

Na předkládání poslaneckých návrhů zákonů jste rezignovali záměrně?

V tuto chvíli to nemá logiku, protože jsou před námi pouze dvě schůze sněmovny. Má-li se zachovat kvalita, čas hovoří jednoznačně proti tomu.

 

Socialisté argumentují, že návrhy zákonů podávali za delší časový úsek a až teď přijdou na řadu. Nepodcenila to ODS i v minulých měsících?

ODS nic nepodcenila. Ve sněmovně vládne koalice šrotovného a tato koalice brzdí návrhy, které předkládala ještě minulá vláda. Skutečně vládne jiná většina. To jsou socialisté, komunisté a někteří nezařazení poslanci. Někdy jim dílem pomohou lidovci, jindy zelení. My jsme ve sněmovně v menšině.

 

Poslanci levice navrhují například jednorázový příspěvek důchodcům ve výši 2400 korun, což by státní kasu přišlo na 5 až 8 miliard. Naproti tomu ODS podobně ideologické návrhy chybí. Neměli byste se snažit víc?

Opět hovoříme o racionalitě. Vždyť hlasovací mašinerie je oranžovo-rudá, i když návrh zákona předložíte, tak zablokují jeho projednání a ani se na to nedostane. Můžete podobné návrhy dávat, ale byla by to pokrytecká hra.

MUDr. Mgr. Ivan Langer, místopředseda ODS a poslanec PČR, Lidové noviny, 15. ledna 2010