Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / zpravy.ods.cz: Ivan Langer navrhuje dva nové významné dny - Den Policie ČR a Den hasičů

[18.11.2009]

Bezpečnostní sbory

zpravy.ods.cz: Ivan Langer navrhuje dva nové významné dny - Den Policie ČR a Den hasičů

Ocenění práce policistů a hasičů

Místopředseda ODS Ivan Langer navrhuje rozšířit významné dny o nové dva. Podle jeho návrhu by měl být 21. červen dnem Policie ČR a 4. květen dnem hasičů. Tím chce ocenit namáhavou a odpovědnou práci desítek tisíc policistů a profesionálních i dobrovolných hasičů.

"V tyto dny bychom si měli vzpomenout na všechny, kteří při ochraně života, zdraví a majetků druhých obětovali to nejcennější – své životy a zdraví. Jsem přesvědčen, že si to zaslouží. Nemá jít tedy o dva volné dny, ale o dva významné a svým způsobem vzpomínkové dny," řekl k návrhu Ivan Langer.

Zřídit nové významné dny navrhl místopředseda ODS prostřednictvím pozměňovacího návrhu k poslanecké novele zákona o státních svátcích, o ostatních svátcích, o významných dnech a o dnech pracovního klidu. Jde o sněmovní tisk č. 640.

Dne 21. června 1991 se Česká národní rada usnesla na zákoně o Policii České republiky. Tímto zákonem byl nově konstituován ozbrojený bezpečnostní sbor České republiky, plnící úkoly zejména na úseku vnitřního pořádku a bezpečnosti. Užitím označení "policie" došlo k navázání na prvorepublikové tradice státní policie, ale i četnictva.

4. květen je pak nejen v naší zemi svátkem sv. Floriána, patrona všech hasičů, tedy jak těch profesionálních, tak i dobrovolných. Hasiči tento den převzali jako svůj svátek a tak jej také po celé republice každoročně slaví.

Zavedení těchto dnů má pomoci posílit vědomosti občanů o těchto sborech, o jejich činnosti a konkrétních činech. "U příležitosti významného dne budou např. pořádány dny s Policií ČR mající za cíl seznámit širokou veřejnost s prací policistů, prezentovat preventivní opatření jak v oblasti boje proti trestné činnosti, tak i v oblasti bezpečnosti v dopravě," říká Ivan Langer.

Celorepubliková prezentace těchto sborů v zákonem vyhlášený významný den přispěje podle Langera nejen k jejich přiblížení se občanům, ale má posílit i vědomí samotných policistů a hasičů, že přísluší k významné složce státu, jejímž posláním je chránit životy, zdraví a majetky občanů.

zpravy.ods.cz, 18. listopadu 2009

 

Každý z nás má právo na svůj názor