Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Rozhovory / tn.cz: On-line o předvolební kampani s Ivanem Langerem

[25.08.2009]

Volby

tn.cz: On-line o předvolební kampani s Ivanem Langerem

On-line rozhovor s Ivanem Langerem

Předvolební kampaň ODS přidala svůj další díl v podobě návrhu na hlasování u voleb po internetu. Pozornost ale poutal i útok na předsedu strany Mirka Topolánka. Kdo za ním stojí? Jaké další programové cíle nabídne ODS voličům? Odpovědi zná Ivan Langer.
 
Pavel   20:06
Někdy mám pocit, že naše média jsou tak neobjektivní až to děsí. Manipulace informací atd. Agresoři se dočkají uznání a jejich tvrzení je pokládáno za fakta. Jak se díváte na zapojení či tedy zneužití médií na politický boj či vlastní záchranu před trestem, jako v případě těch agresorů.
 
Média jsou v drtivé většině soukromé firmy, které obchodují s informacemi. Jejich přirozený cíl, je co nejvíce prodat, co nejvíce vydělat. A proto jdou za senzacemi, proto jsou nositeli hlavně špatných zpráv. Ty se totiž dobře prodávají. Vždy se snažím odlišit lidskou chybu od úmyslu poškodit a ublížit. Sám jsem si zažil obojí. Pro to první mám pochopení (i já chybuji). Pro to druhé pochopení nemám a mít nemůžu. V poslední době mám čím dál tím větší pocit, že toho druhého - vědomé lži a manipulace přibývá. Že nejde o odhalení pravdy, ale o to druhé. A závěr? Spolehnout se vždy na svůj zdravý rozum.
 
Dotaz   20:12
Myslíte, že se napodruhé podaří zakázat Dělnickou stranu?
 
Žijeme dvacet let v, možná nedokonalé, ale svobodné zemi. Naše svoboda je postavena (mimo jiné) i na soutěži politických stran a hnutí. O tom, kdo má mít právo zastupovat veřejnost se má rozhodovat ve volbách, nikoliv zákazem. Přesto i demokracie musí mít sílu se bránit před těmi, kdo jí zneužívají v rozporu s jejími základními principy. A proto jsem podal první návrh na zrušení politické strany v polistopadové historii. Šli jsme do neznáma. Jenda věc je totiž zákon, druhá pak jeho soudní aplikace. Neuspěli jsme. Ale alespoň víme, podle jakých kritérií Nejvyšší správní soud každý další návrh bude posuzovat. Jsem přesvědčen, že Dělnická strana porušuje základní principy našeho demokratického zřízení. Ale je-li to tak, o tom musí rozhodnout soud. Přeji si, aby nový návrh uspěl.
 
Tomáš   20:20
Každy normální člověk musí uznat, tvrzení agresorů jsou nesmysly. Bohužel méně inteligetní voliči se najdou , pomahá k tomu také mediální manipulace. Proč nepodáte trestní oznámení na konkrétní osoby (agresory)a i některá média jako jsou lidové noviny, hospodářské noviny, jejich články jsou sprosté útoky proti ODS.
 
Dovolím si zrekapitulovat to, k čemu došlo : "1. Vezmu si peníze 2. Hodím kámen 3. Udám se policii 4. Představím se médiím 5. Obviním zraněného" To přeci je samo o sobě tak absurdní příběh, nad nímž soudnému člověku zůstává rozum stát. Považuji za hrůzostrašné, jaká věrohodnost se přikládá vyjádření člověka, který něco takového udělal. Děsí mne, jaký prostor mu dávají naše média a jaké spekulace pak vytvářejí. Nejsem překapen, že v jednom dni Jiří Paroubek vydává prohlášení o potřebě vést slušnou a férovou kampan a v tomtéž dni šéf marketingu a PR ČSSD Petr Dimun obíhá novináře s tvrzením, že za tím stojí ODS. Je to absurdní. Věřím, že policie rychle vše vyšetří a pachatele i objednatele postaví před soud.
 
František   20:27
Dobrý den, proč jste zrušil finanční policii? Koho chcete chránit? Jste odporný člověk.
 
Jsem přesvědčen, že k řešení nějakého problému nemusí vždy existovat nějaký zvláštní instituce, zvláštní úřad. činnost finanční policie nezanikla. Jen styl policejní práce se změnil. Namísto dvou paralelních řízení a předávání si spisů, pracují teď policisté v týmech. Od prvního okamžiku vyšetřování trestné činnosti současně běží i odhalování majetku z něj pocházejícího. A to považuji za správný přístup. A čísla, která jsem měl jako ministr vnitra k dispozici, dávala za pravdu správnosti takového přístupu. Zvýšil se objem zabaveného majetku! Pokud nevěříte, podívejte se. Na webu české policie určitě ta čísla a fakta naleznete. A ještě jedna věc se změnila. A to poměr zajištěného a zabaveného majetku. Není až tak problém zajistit majetek. Důležité je, aby se prokazalo souvislost s trestnou činností a pachatel o tento majetek přišel. V minulosti byla vysoká čísla zajištěného majetku, ale už se málokdo zajímal o to, kolik se ho pak muselo vrátit. Beru na vědomí, že vám nejsem sympatický, ale dříve než něco odsoudíte, porovnejte si čísla a fakta!
 
Jana   20:33
Proč myslíte že vadíte tolika lidem? Pro mě jste byl vždycky sympaťák!
 
No, jak vám mám odpovědět? Vypadám jak vypadám a s tím už nic nenadělám. Prý špulím pusu, když mluvím a často se prý ironicky usmívám. Asi ano. Ale říkám věci tak, jak je cítím a považuji za správné. Nebojím se dělat i nepopulární rozhodnutí. Pro mne není politika, jako veřejná činnost, soutěží o titul miss sympatie a nikdy jsem příliš nedbal na to, na jakém místě žebříčku popularity se nacházím. Proč? Být populární často znamená, že nikomu nevadíte. A nikomu nevadíte, když nic neděláte. Nedělám si patent na rozum a určitě nejsem bez chyb. Ale nic nedělat jen proto, abych se zalíbil, to fakt neumím.
 
Pavel   20:37
Dobrý den,přeji vítězné volby!Udělejste pro to všechno!Jenom nepusťe Paroubka k moci!!!Byla by to hrozná chyba!!!
 
MOc děkuji za přání i za podporu. Snažíme se a budeme tvrdě makat. A hlavně, budeme předkládat racionální řešení, jak zvládnout tíživé období, v němž se naše země nachází. Bude nesmírně těžké bojovat s populismem a sliby Jiřího Paroubka. Přesto věřím, že zodpovědnost bude slavit úspěch.
 
Karel   20:39
Jaké ženy se vám líbí?Kterých pět by jste vyjmenoval za nejkrásnější?
 
Inteligentní a se smyslem pro humor. Pět nejkrásnějších? Znám dvě a jmenují se Markéta a Petra. A hádejte, které to jsou?! :-) PS Někde jsem četl, že nejsou krásné a škaredé ženy. Jsou prý pouze ženy, které se neumějí udělat krásné.
 
Jana   20:41
Oblíbené jídlo? Film? Herec? Herečka? Hodně štěstí ve volbách!!!
 
Branborový salát. Pulp Fiction. Daniel Defoe. Herečka mne nenapadá a za přání moc děkuji.
 
Milan   20:42
Koho považujete za horšího:Stalina nebo Hitlera? Hezký den.
 
Pro mne mezi nimi není rozdíl. Stejně jako mezi nacismem a komunismem. Jsou to obě zavrženíhodné ideologie, jejichž vlády s sebou přinesly stamiliony lidských obětí!
 
Blanka   20:43
Prý hodně vadíte Škromachovi,PROČ MYSLÍTE???
 
Opravdu? Tak to fakt nevím.
 
Olda   20:47
Jak tipujete výsledky voleb?Myslíte že Paroubek bude vládnout s komunisty? Ať zvítězí ODS!
 
Bohužel jsme 20 let od pádu komunismu svědky toho, že mají komunisté reálnou šanci opět vládnout. Volby sice nevyhrají, ale cestu k moci jim otevře Jiří Paroubek. Programy ČSSD a KSČM jsou prakticky totožné. Společné vládnutí již praktikují v krajích. Všimněte si, že Jiří Paroubek na otázku jak s komunisty říká, že koalici s nimi neplánuje. Tím jen jasně naznačuje, co plánuje - středočeský Rathův model. Vláda ČSSD s podporou komunistů. A to je prašť jako uhoď. Věřím, že se to nestane. Pojďme společně pro to udělat maximum.
 
Ulma   20:49
Kolika jazyky se dorozumíte?
 
Česky, slovensky, anglicky, rusky a částečně i španělsky.
 
Ulma   20:49
Má Paroubek nějakou vlastnost za kterou ho obdivujete?
 
Ať přemýšlím jak přemýšlím, žádná taková mne nenapadá.
 
Chippy   20:51
Co si myslíte o konci Mayského kalendáře a předpovýdaném konci světa?
 
Jeden mi visí doma a předpovídaného konce světa jsem si na něm nevšiml.
 
Chippy   20:52
Co si myslíte o prasečí chřipce?Je správné aby se otevíraly školy jako by nic a riskovalo se rychlé namnožení viru mezi dětmi? Není chyba vlády že myslí s vakcínami jen pro každého dvacátého v republice? Mnějte se.
 
Věřím, že zodpovědní lidé a odborníci, kteří o tom rozhodují, vědí jaká je míra rizika a jaká je třeba přijmout opatření.
 
dušan martišek   20:53
proč už se nepřejmenujete,ods,přece skončila odchodem pana klauze,tak jako čssd odchodem pana zemana.
 
Občanská demokraticka strana stojí na svých ideových principech a ne na tom, kde je v jejím čele. Proto si nemyslím, že je jeden jediný důvod, proč se přejmenovávat.
 
tunel   21:00
Proč stále provokujete lidi svýma kydama a odporným zjevem?Jednou jste zkončil tak prosím vás se neukazujte.Policii jste tak rozvrtal,že stále z ní odcházejí.Co vám akorát jde, pomlouvání a schazování vinu na jiné.
 
jak tak čtu, asi vám nejsem sympatický. Taková je realita. Anebo virtuální mediální realita. Nevím, jestli se známe osobně. Už jsem řekl, že si nedělám patent na rozum. O čem jsem ale přesvědčen, že změny, které souvisejí s reformou policie, byly a jsou změny potřebné a v drtivé většině správné - investice do techniky a pracovního zázemí, zbavení zbytečných činností, elektronizace agend, změna způsobu hospodaření... Mnohé ze změn mohly být méně razantní, méně bolestivé, kdyby se udělaly dříve a postupně. A dovolte ještě jednu poznámku. Víte co mne naplňuje optimismem? Obrovský zájem o práci u policie. Nábor nových policistů byl nesmírně úspěšný. Pro mne je to důkaz toho, že práce u policie je považována za prestižní a perspektivní. A že heslo - pomáhat a chránit - není jen prázdným sloganem.
 
carbatuska   21:02
at topolanek prizna majetek ceho se boji cela ods je falesna
 
Mirek Topolánek nic netají. Každý ústavní činitel má ze zákona každoročně úvadět své přimy a svůj majetek. A on to udělal. Škoda jen, že novináři, kteří něco takového napsali si nedali tu práci dojít do Senátu a jeho přiznámí příjmů a majetku si prohlédnout. Lennost anebo úmysl ho poškodit?!
 
Pavel Bednář   21:05
Jak to bude s Plumlovskou přehradou? Kdy bude opravdu vybagrována a vyčištěna tak, aby se tam dalo konečně koupat? Trvá to už velmi dlouho. To bylo slibů. Děkuji
 
Stejně jako vy si přeji, aby Plumlovská přehrada znovu ožila. Věřte, že jsem se tomu hodně věnoval. Ne vždy ale vše jde tak, jak si člověk přeje. Přesto projekt oživení nespí! Chcete-li vědět víc, přijĎte na dny Plumlovské přehrady, tuším, že 5.9., tam vám řeknu víc!
 
kaja   21:06
dobrý den.Proč už nepochopite že vás nikdo poctivy nebude volit děkuji
 
Dobrý den, respektuji váš názor a dovolím si s vámi nesouhlasit.
 
aleš   21:06
Proč si myslíte, že policie zakázala zveřejnit jméno objednavatele útoku...Zbytečně se nabízí příliš mnoho variant proti ODS..jedna z nich směřuje i k vám...
 
Pokud dovolíte, odkáži se ve vyjádření na svou předcházející reakci k tomuto tématu.
 
FANDA DS   21:07
Proč se vládnoucí garnitura snaží zakázat DS?
 
Již jsem se k tomuto tématu vyjádřil, takže vás prosím o přečtení mého vyjádření k DS.
 
Petra   21:08
Co je na volbách a volební kampani nejtěžšího a jak si nejlépe odpočinete? Hezký večer.
 
M9t dostatek fyzické a mentální energie! Nejlepší odpočinek? Sport a hra s mými dětmi.
 
Petra   21:10
Proč nemá pan Topolánek ochranku?
 
Nechce ji. Jak ho znám, vždy měl a má zájem o co nejprostřednější kontakt s lidmi. A ochranka je v tomto komplikace a překážka.
 
Josef   21:12
Dokázal by jste žít s důchodem 4500 Kč měsíčně? Nemáte v plánu něco udělat pro důchodce?
 
Bylo by to těžké, ale musel bych to zvládnout. Ale! Stejně jako já považuji za svoji přirozenou povinnost pomáhat své mamince v důchodu, věřím, že i moje děti, budu-li to potřebovat, mi pomůžou. Program pro seniory představíme 31.8. Budete-li mít zájem, určitě bude hodně příležitostí k tomu, se s ním seznámit.
 
Josef   21:14
Proč se nezmění podmínky pro podporu v nezaměstnanosti kvůli krizy?A kdy myslíte že krize skončí?
 
Nikdo zodpovědně myslící a jednající v tuto chvíli není podle mne schopen říct, kdy krize skončí. V našem programu se zaměříme více na to, jak podpořit vznik nových pracovních míst. To považuji za klíčové - vytvořit podmínky pro to, aby lidé mohli pracovat!
 
luboo   21:14
Máte čisté svědomí?(Ičko)
 
ANO
 
Olda   21:16
Který předseda ODS měl víc "vůdcovských schoností"? Za co by jste ocenil V.Klause a za co M.Topolánka?
 
Každý z nich je jiný. Václav Klaus je jednou z nejvýraznější osobností polistopadového vývoje, člověk, který spoluvytvářel základy tržní ekonomiky u nás. Mirek Toplánek přímý, rázný chlap, který si dokázal získat respekt v zahraničí v průběhu našeho předsednictví EU
 
Olda   21:16
Kdo myslíte že povede ODS za takových deset patnáct let?Máte vy podobnou ambici?
 
Tak to fakt nevím. Nemám.
 
DMP   21:19
Dobrý den pane Langre jak se vám líbilo v Kojetíně ne Dračích lodích??Taky jsem se zůčastnil děkuji za odpověd DMP
 
Byla tam úžasná atmosféra. A moc mne mrzí, že ta průtrž mračen mi neumožnila se projet a zazávodit si. Ale naše loď v neděli porazila posádku ČSSD. :-) Věřím, že stejně to dopadne i ve volbách.
 
tn.cz, 25. srpna 2009