Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / Ivan Langer: Stanovisko k ústavní stížnosti ČSSD ke služebnímu zákonu

[02.07.2009]

Bezpečnostní sbory

Ivan Langer: Stanovisko k ústavní stížnosti ČSSD ke služebnímu zákonu

Služební zákon

Respektuji právo každého poslance, senátora obrátit se na Ústavní soud.

Návrh ústavní stížnosti ke služebnímu zákonu, podaný poslanci ČSSD, považuji za nešťastný a nezodpovědný populismus. Ustanovení o 150 bezplatných přesčasových hodinách je součástí právních předpisů upravujících činnost bezpečnostních sborů již od roku 1994. Nejedná se tedy o nic nového.

Součástí Zákona o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů se tzv. 150 bezplatných přesčasových hodin stalo v době, kdy ministrem vnitra byl zástupce ČSSD, kdy ČSSD dominovala tehdejší vládě. Dalo by    se říci, že ČSSD navrhuje zrušit to, co sama zavedla.

Považuji za důležité dále připomenout, že součástí služebního zákona, který 4 roky po přijetí nabyl účinnosti   1. 1. 2007, je mimo jiné zkrácení pracovní doby o 2,5 hodiny týdně, prodloužení zdravotní dovolené, ukotvení systému výsluh a celá řada dalších důležitých sociálních opatření.

Příslušníkům, kteří pracují v tzv. směnném režimu, je povinnost odpracovat až 150 bezplatných přesčasových hodin kompenzována např. zvýšením základního platového tarifu o deset procent. Návrh ČSSD, bude-li akceptován, povede ke snížení příjmu policistů i hasičů.

Jakkoliv tedy iniciativa ČSSD může působit vstřícně vůči příslušníkům bezpečnostních sborů, v jejím důsledku nenastane nic jiného, než že jim sociální demokraté sníží platy. A to je věc, se kterou nemohu souhlasit.

MUDr. Mgr. Ivan Langer, místopředseda ODS a poslanec PČR, 2. července 2009

 

Každý z nás má právo na svůj názor