Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Rozhovory / Lidovky.cz: On-line chat s Ivanem Langerem

[11.05.2009]

Ministerstvo vnitra, policie, politika

Lidovky.cz: On-line chat s Ivanem Langerem

Ivan Langer odpovídá na vaše dotazy

OTÁZKA (Martin Beneš)
Hezký den pane ministře, jak se Vám líbí Váš nátupce Martin Pecina? Jaké kroky od něj očekáváte?
ODPOVĚĎ (11.05.2009 11:31)
Věřím, že je to profesionál, který (i když nemá zkušenosti s resortem vnitra) zvládne poslání, které má nová vláda - zajistit chod státu do předčasných voleb. Očekávám, že dokončí rozpracované projekty - zejména české předsednictví EU (rozhodnutí o budoucí podobě Schengenského informačního systému), transformační fázi Reformy policie (vznik nových krajských ředitelství) a rozsáhlé změny v oblasti českého eGovernmentu (datové schránky a základní registry veřejné správy).
 
OTÁZKA (Lukas)
Prosadil jste rozsáhlou výměnu u policie, která měla za následek rychlý odchod zkušených policistů, pomalý příchod nováčků (z nichž budou policisté za dlouhou dobu). Vzniklo tak vakuum chybějících policistů. Ze strategického pohledu je to totální propadák. Proč jste v této oblasti tak přesvědčený o správnosti postupu?
ODPOVĚĎ (11.05.2009 11:38)
Musím vás opravit - personální a s ní i generační obměna měla a má vztah s novým služebním zákonem, který nabyl účinnosti 1.1.2007. Do té doby se, prakticky na 4 roky, zastavila. Odchody zkušených policistů mne pochopitelně mrzely a mrzí, nicméně řada z nich využila tzv pozitivní motivace _ systém výsluh, řada z nich nesplňovala podmínky nového služebního zákona, a proto raději odešli. Výrazná většina těch, co odešli, sloužila 25 a více let. Jsem přesvědčen, že platové podmínky u policie jsou nejlepší za řadu posledních let, podmínky pro práci a technické vybavení se postupně zlepšuje. Za poslední dva roky bylo do řad policie přijato téměř 6000 nových policistů a policistek, takže není pravda, že se nedaří stavy doplňovat. Co ovšem platí, že policista se policistou nestane ze dne na den a v tom je největší výzva do budoucích let.
 
OTÁZKA (Táňa Kačírková)
Pane Langre, krátká otázka: jaké jsou Vaše další politické ambice? Děkuji za odpověď.
ODPOVĚĎ (11.05.2009 11:39)
Povedu kampaň ODS do předčasných parlamentních voleb a chci udělat maximum pro naše vítězství v nich.
 
OTÁZKA (Jan)
Dobrý den, mezi lidmi se říká, že se na vnitru dělali rychle skartace aby se nedalo dohledat jak se podnikalo a jak se dělala výběrová řízení, je to pravda?
ODPOVĚĎ (11.05.2009 11:39)
Je to samozřejmě nesmysl, stejně jako celá spopusta jiných fám a výmyslů.
 
OTÁZKA (František)
Dobrý den pane Langře. Chtěl bych se zeptat, co přesně bude možné dělat se schránkou na stránkách www.datovestranky.info ? Bude povinností úřadů posílat všechnu úřední poštu touto formou? Jedná se tedy i o soudy, městské úřady, živnostenské apod? Když odepíši úřadu zpět stejnou formou, bude má odpověď mít právní formu? Děkuji za vyčerpávající odpověď.
ODPOVĚĎ (11.05.2009 11:42)
Ano, pro tzv orgány veřejné moci (OVM) je používání systému datových schránek povinností. Startujeme 1.7., a to testovací prostředí, ostrý start je připraven na 1.11. Z pohledu právních důsledků se nic nemění oproti současným papírovým obálkám.
 
OTÁZKA (Mirek)
Dobrý den, co považujete za svůj největší úspěch a co byste naopak udělal jinak ve funkci ministra. Děkuji, Mirek.
ODPOVĚĎ (11.05.2009 11:50)
díky za otázku. moje odpověď zní: 1. Proměna ministerstva vnitra v ministerstvo vnitřních věcí, redukce počtu zaměstnaců o více než 20% (nezapomeňte, že jsem navíc zrušil Ministerstvo informatiky). 2. Odstranění posledních zbytků železné opony - vznik Ústavu pro studium totalitních režimů, vstup do Schengenského prostoru (zrušení hraničních kontrol) a zrušení vízové povinnosti s USA. 3. Reforma policie - proměna filosofie její práce, změna organizační struktury a masivní investice do pracovního protředí policistů a jejich technického vybavení (viz projekt P1000). 4. Revoluce v české byrokracii, v české veřejné správě - eGON (Czech point, datové schránky, základní registry). 5. Digitalizace televizního vysílání - díky nám byl vytažen špunt, přijat nový zákon, zvládnuta informační kampaň, a to, co bylo snem, se stalo skutečností - otevřel se prostor pro nové televizní stanice, zvětšil se prostor pro názorovou pluralitu. PS: Chcete-li vědět víc, koukněte na můj či vnitrácký web, tam jsou všechny zrealizované projekty k dispozici.
 
OTÁZKA (Marie Kačíková)
Dobrý den, pane ministře, jste rád, že se Vám podařilo "protáhnout" pana Klause? Většina lidí včetně bývalého senátora Mejstříka a Novotného za těmi špinavostmi, vyhrožováním, podplácením viděli nečestnou hru ze strany ODS. Co jste říkal tomu, že zahraniční média tu volbu odsoudila jako podvod na lidi, a že Váš výrok o bručení a celá volba posunula tuto zemi na úroveň balkánských zemí?
ODPOVĚĎ (11.05.2009 11:54)
Volba prezidenta republiky byla zcela transparentní, neboť byla veřejná. A k onomu bručení? Na má slova došlo - státní zastupitelství obžalovalo jednoho bývalého policistu a jednoho bývalého rozvědčíka za jejich účast na tzv kauze Savoy. Pozadí této kauzy nicméně zveřejněno nebylo, což považuji za chybu. Ukázala by se totiž klíčová role jiných lidí v této kauze. Zeptejte se pana Randáka a pana Paroubka.
 
OTÁZKA (Matěj Houska , Nová ves)
Stále je zde černý mrak jménem KRAKATICE - můžete se k tomu vyjádřit ? Dále bych chtěl znát Vaše stanovisko ke knize Kmotr Mrázek II - v této knize je zobrazena Vaše osobnost dost nelichotivě , velice mírně řečeno .Jedno tvrzení jsem si tam přečetl , ale chybí zde jaká koli oponentura , mám se domnívat že popsané děje se skutečně událi ? Korupce je největší problém ČR proto se na to ptám .
ODPOVĚĎ (11.05.2009 12:02)
Mám za sebou 2 bezpečnostní prověrky na nejpřísnější stupeň, a to Přísně tajné. Deset let mého života bylo prověřeno policií a zpravodajskými službami. Deset let mého života (včetně mých majetkových poměrů) je ve formulářích Národního bezpečnostního úřadu. Nemám a neměl jsem, co skrývat. Krakatice je podle mne obžaloba minulých poměrů v policii. Informace nevedly k trestnímu stíhání nikoho. Do spisu nahlížel kdekdo. Já ne. Škoda, že sociální demokraté ve Sněmovně zablokovali zproštění mlčenlivosti asi dvaceti lidí, které jsem navrhoval, dozvěděli by jsme se víc. A můj názor na onu knihu? Je to pouhý přepis údajných odposlechů. Nikdo neví, co je falešné a co pravé. Prý vydaný ve veřejném zájmu. No nevím. Podle mne je to prodej kradeného zboží. A peníze z prodeje šly na jeden soukromý účet. Jako investigativní novinář bych pracoval jinak.
 
OTÁZKA (Jura)
Proč jste nezměnili taktiku u shromáždění a demonstrací nacionalistů, nenecháte je bez ochrany a při sebemenších výtržnostech prostě nevyčistíte prostor od všech s pozavíráním výtržníků? Proč je ještě chráníte a umožńujete jim dokončit demonstraci, aby získali o to více dalších příznivců? Díky špatné vládě ČSSD a ODS získávají nacionalisté velké sympatie, protože nabízí naštvaným voličům jednoduchá řešení. Proč jste tedy lhali voličům ve volebním programu a smlouvě s občany, dopustili jste nevyšetřené kauzy čuníků a wolfíků a tím odvrácení a znechucení voličů od Vámi proklamované politiky? Myslíte si, že znovu uvěří dalším lžím ODS a lidem v ní srocených kolem Vás a Topolánka?
ODPOVĚĎ (11.05.2009 12:06)
Nácky policie nechrání. Dohlíží na dodržování veřejného pořádku a při jeho narušení zasahuje. A výsledky jsou rychlé a viditelné. Využívá se tzv zkrácené trestní řízení a padají tresty. Víc a rychleji, než předtím. Vyšetřování podezření ze spáchání trestného činu bylo, je a věřím, že i bude ve výhradní působnosti policie a státního zastupitelství. Jestli jsem chtěl něčeho dosáhnout, tak to byla nepolitická práce policie podle principu padni komu padni. A to se podařilo. A Paroubkovskorathovské výkřiky o politizaci práce policie jsou nesmysly a lži.
 
OTÁZKA (Igor)
Dobry den pane Langre, Rad bych se zeptal na aktualni situaci s novelou zakona o statnim obcanstvi CR. Naposledy asi pred rokem jste odpovidal na otazku na Vasem webu s tim, ze vlada Vam ulozila zpracovat a predlozit nove zneni do konce kvetna 2009. Podarilo se Vam vytvorit novy navrh a jak se bude situace kolem tohoto zakonu vyvijet po Vasem odstupu? Puvodne se predpokladala ucinnost od 1.1.2010 a predevsim jsem zvedavy jestli bude zrusena podminka vzdavat se puvodniho obcanstvi. Dekuji za odpoved.
ODPOVĚĎ (11.05.2009 12:07)
Omlouvám se, ale neumím odpovědět.Obraťte se prosím na tiskový odbor MV, určitě vám dají přesnou informaci. Díky za pochopení.
 
OTÁZKA (Pepa)
Dobrý den, sliboval jste ve volebním program zatočit s odposlechy - jak se Vám to podařilo? Děkuji.
ODPOVĚĎ (11.05.2009 12:12)
Podařilo. A zatraceně dobře podařilo! Za poslední dva roky poklesl počet odposlechů o téměř 40 procent. Byla provedena řada opatření s cílem minimalizovat jejich únik. Zavedl jsem pravidelné roční vyhodnocení efektivity a počtu odposlechů, tedy systém zpětné kontroly. A ještě dodatek. Odposlech je důležitý nástroj v rukou státu v boji proti nejzávažnější kriminalitě. Současně je ale jedním z nejvážnějších zásahů do práv a svobod lidí. Jsem přesvědčen, že se nám v této oblasti podařilo najít vyváženou pozici mezi dvěmi hodnotami - bezpečností a svobodou.
 
OTÁZKA (tomáš drahoňovský)
dobrý den, čím si vysvětlujete rostoucí popularitou extremistů v poslední době? děkuji za odpověď.
ODPOVĚĎ (11.05.2009 12:19)
V tom, na co jsme zaměřili novou Strategii boje proti extremismu - malá informovanost a nedostatečně vzdělávání. Ten, kdo nemá dostatek objektivních informací, ten, kdo není dobře odborně a vědomostně vybaven je vždy snadněji přijemcem jednoduchých pravd a řešení předkládaných extremismy. Je to dlouhý boj, ale věřím, že uspějeme.
 
OTÁZKA (Pete)
Proč jste nevyšetřil obvinění v Kubicově zprávě a dopustil odchodu jeho a s ním padesátky detektivů z útvaru pro boj s organizovaným zločinem?
ODPOVĚĎ (11.05.2009 12:22)
Jako ministr vnitra jsem nikdy nevstupoval do vyšetřování jakýchkoli kauz či podezření. ÚOOZ je v dobré kondici, změnil se styl jeho práce a jsem přesvědčen, že teď konečně mají zločinci důvod se jeho detektivů bát.
 
OTÁZKA (jim)
dříve Vás nazývali princem ODS... Jak byste se nazval dnes ?
ODPOVĚĎ (11.05.2009 12:23)
NIkdy jsem tu nálepku neakceptoval. Jsme členem ODS a jejím místopředsedou.
 
OTÁZKA (Radim Jánský)
Neexistuje země na světě, kde by si lidé dovolili "argumentovat" s policisty, tak jako u nás a chyba není v občanech. Chyba je v policistech, kteří nereprezentují zákon a to navíc zákon nejen ve své síle, ale i laskavosti. Tedy, že policista se má chovat jako člověk a ne jako paragraf. Zároveň má mít respekt i důvěru. Naši policisté josu ve své většině ufňukaní amatéři, kteří se neustále vymlouvají, že ani za nedostatky nemohou, vše je řízeno zhora. Vaši pozici jsem Vám nezáviděl ani chvíli a děkuji aspoň za nápisy Pomáhat a chránit, které připomínají, že policie je především služba. Myslíte, že má policie šanci se dostat z bezbřehého amatérismu? Jak? Děkuji.
ODPOVĚĎ (11.05.2009 12:30)
Má šanci a příležitost. Reforma položila základ nové filosofii práce policie a jejím symbolem je právě slogan Pomáhat a chránit. Policie prošla velkou personální obměnou. Příležitost dostala generace "mladých rozhněvaných mužů", kteří dostali (po létech naprosté zakonzervovanosti) šanci ve velitelských funkcích. Policie se modernizuje a mění se prostředí pro práce policistů. Vždy jsem si říkal - jak můžeme po někom chtít, aby byl hrdý na svoji práci, aby byl hrdý na uniformu, když sedím ve špinavé smradlavé kanceláři na rozvrzané židli a datluje něoc do 30 let starého psacího stroje, když tráví čas v rozhrkané zrezavělé Felicii, ve které je v zimě zima a v létě vedro. Proto změna. Proto nové policiejní služebny, nová auta, nové motorky, nové technologie, konec zbytečné byrokracie apod. Samo o sobě to samozřejmě nestačí, ale je to základní předpoklad návratu hrdosti na uniformu - těch, co ji nosí i těch, co ji vidí. A respekt? ten musí být přirozený, ne vynucený. Práce u policie je celoživotní poslání. Jsem přesvědčen, že těch, kdo k ní takto přistupují, je drtivá většina.
 
OTÁZKA (Radim Jánský)
Jaký je Váš názor na nulovou toleranci alkoholu za volantem? Jsem nepřítel "ožralů" v roli řidičů, ale přiznám, se že nechci být šikanován za malé pivo nebo dvě deci vína s přáteli, zvlášť pak, když nejbyrokratičtější země jako Neměcko a Francie to povolují. Alkohol je součástí této kultury a měl by být postihován jeho exces. Věřím, že úbytkem tenze (represe) by ubylo zneužití.
ODPOVĚĎ (11.05.2009 12:31)
Alkohol za volant skutečně nepatří. Souhlasím s nulovou tolerancí.
 
OTÁZKA (Jiří Prokopec Děčín)
Proč jste zrušil finanční policii když se tak okrádá na daních?
ODPOVĚĎ (11.05.2009 12:34)
Díky za tento dotaz. Zrušení finanční policie nevedlo ke zhoršení situace. K tomu, aby jste něco mohl dělat dobře, nepotřebujete zvláštní instituci. Musíte změnit styl práce. A to se stalo. Výsledky jsou jasné. Zabavuje se více než předtím, ale co hlavně, zvýšila se efektivita měřená tím, kolik se zabaví a kolik se nakonec musí vrátit. Čísla, která jsou k dispozici jasně potvrzují správnost tohoto rozhodnutí.
 
OTÁZKA (Lukáš Martínek)
Dobrý den, můžete mi ozřejmit jakou úsporu mi přinesou datové schránky. Nyní mi z úřadu přijde originál správního rozhodnutí, který pak mám zadarmo na celý život, s datovými schránkami budu mít originál rozhodnutí zadarmo pouze na 90 dnů, za další dobu si budu muset zaplatit. Děkuji.
ODPOVĚĎ (11.05.2009 12:36)
Ušetříte čas, nervy a koneckonců i peníze. Nicméně, na tomto fóru není dostatek prostoru pro detailní rozbor všech pozitiv. Navštivte prosím www. datoveschranky.info. Díky.
 
OTÁZKA (Jan)
Souhlasíte s jmenováním Komorouse do funkce náměstka pro PČR. Za jeho vedení NPC se prý stala ČR největším výrobcem drog v Evropě - Pervitinu, drogová mafie si bez zábran kupovala ročně tuny léků v lékárnách na výrobu pervitinu a tím zaplavovala celou Evropu. Pan Komorous to prý neviděl ! Říká se že část výdělku drogové mafie proudil do pokladen ČSSD a KCČM, podobně jako z hazardu, např. kasina Royal a pod. Děkuji za odpověď.
ODPOVĚĎ (11.05.2009 12:37)
Je to rozhodnutí nového pana ministra. Nevím přesně, jaká má být jeho působnost, neboť policie řídí, prostřednictvím policejního prezidenta, ministr vnitra. Tak praví zákon.
 
OTÁZKA (mirek2)
Hezký pozdrav panu LANGROVI. Se zájmem jsem dočetl všechny dosavadní otázky Vám vyslovené. Ve svých 75 letech mnoho zdejších výroků beru s nadhledem. NENÍ ČLOVĚK TEN, BY SE ZAVDĚČIL LIDEM VŠEM.. Hlavně rýpalům. Jsem 100% přesvědčen, že VŠICHNI zdejší pisálkové dohromady by se zdaleka nezmohli na tak velkou Vámi odvedenou práci. Ta vždy vyžaduje určítý čas, který Vám navíc nebyl dopřán...Cítím ze slov pana Paroubka jak móóóc jste mu vadil. Pracovalo se na jeho minulosti, např. pražský magistrát??? ( p.s. odpověď pro opravdového hrdinu). Nebo vzájmu " tolerance " by bylo příliš ukvapené začátkem tohoto století o něčem byť vzdáleném o vztazích v politice hovořit ? Rád v zájmu této společnosti se budu mýlit. Do života ze srdce přeji mnoho úspěchu. M. D.
ODPOVĚĎ (11.05.2009 12:39)
Kdosi kdysi řekl : Správný politik je ten, kdo říká a dělá věci, které si jiní jen myslí. To, co jsem dělal a dělám, nedělám proto, abych se zalíbil. Moc vám děkuji za přání. Velmi si ho vážím. A naoplátku přeji i vám vše dobré.
 
OTÁZKA (Pavel Novák)
Dobrý de. Omluvil jste se paní Jourové? Proč jste vlastně aféru s její osobou rozpoutal tím, že jste potvrdil "pravdivost" vynesených informace ze spisu?
ODPOVĚĎ (11.05.2009 12:41)
Žádnou aféru s paní Jourovou jsem nerozpoutal. Odpovědnost za zásah do jejího života nesou jiní. Osobně je mi vše, čím si prošla, nesmírně líto.
 
OTÁZKA (Pavel Klimecký)
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat na vaši účast v LTO. Podle investigativních žurnalistů a přímých aktérů těchto daňových úniků jste si pomohl ke slušným penězům. Mohl byste naznačit v jakém řádu se to tehdy, ve zlatých 90. letech pohybovalo?
ODPOVĚĎ (11.05.2009 12:43)
Znovu a znovu čelím takovým a obdobným fámám, pomluvám a lžím. Nikdy jsem neměl nic společného s LTO! A jak jsem už psal - mám za sebou dvě nejpřísnější bezpečnostní prověrky. A to jako jeden z mála českých politiků. Všechny mé majetkové poměry jsem musel zveřejnit Národnímu bezpečnostnímu úřadu.
 
OTÁZKA (Ing. Pavel Jirák)
Vážený pane poslanče. Rád by jsem se dozvěděl, jaké byly opravdové důvody odprodeje plně funkční automobilní opravny , která je doposud v majetku MV, náklady na její celkovou opravu činily od roku 1994 120 milionů korun. Předpokládaná finanční částka na opravu automobilní opravny, kterou si hodlá Ministerstvo vnitra ponechat / opravna Veleslavín/ se odhaduje na 300 mil. korun. S pozdravem ing. Pavel Jirák
ODPOVĚĎ (11.05.2009 12:44)
Snaha o efektivní správu a nakládání s majetkem MV. Audit externí poradenské firmy jasně potvrdil správnost tohoto rozhodnutí.
 
OTÁZKA (Luděk)
Omluvil jste se za své vulgarity a výroky o bručení zachycené ruchovou kamerou při prezidentské volbě?Stydíte se za ně?Neměl jste po jejich odvysílání ihned rezignovat?
ODPOVĚĎ (11.05.2009 12:48)
NIc vulgárního v tom nebylo a není. Je mi líto, že jste nezaregistroval, že na moje slova došlo. Od prvního okamžiku vzniku tzv kauzy Savoy mi bylo jasné, že někdo porušil zákon, že někdo musí za to být potrestán. Státní zastupitelství obžalovalo za tuto kauzu dva lidi. Bohužel skuteční organizátoři asi potrestáni nebudou. I tak, ztotožní-li se soud s názorem státního zastupitelství, bude někdo odsouzen, půjde bručet. Ještě si myslíte, že bych se měl omlouvat?
 
OTÁZKA (Občan ČR)
Dobrý den pane doktore. Byl jste před rokem 1989 v KSČ ?
ODPOVĚĎ (11.05.2009 12:48)
Nebyl.
 
OTÁZKA (Jirka)
dobrý den, pokud zvítězíte ve volbách, budete se znovu ucházet o post ministra vnitra?
ODPOVĚĎ (11.05.2009 12:48)
Ano.
 
OTÁZKA (jana petrová)
přeji hezkýn den, chci se zeptat, pane ministře, baví vás ještě politika po těch třech letech útoků ze strany čssd, výzev od odstoupení,.. apod.? normálního člověka to přeci musí zhnusit. přeji vám hodně štěstí. jana petrová
ODPOVĚĎ (11.05.2009 12:51)
Věřte, že někdy je skutečně těžké, snášet tu neuvěřitelnou spoustu pomluv, lží a urážek. Už jsem se naučil se zlobou a nenávistí žít. I díky tomu, kolik úžasných lidí, jsem měl možnost potkat a spolupracovat s nimi. Nejvíc bolí, když do špinavostí vtahují někteří novináři i moje blízké, moji rodinu. Moje máma přišla o práci, teď nedávno si jakýsi špinavec vymslel, že je moje žena tichou společnicí nějaké firmy, která si pronajala lázně od vnitra. Bolí to, ale i díky lidem, jako jste vy, mám stále sílu bojovat. přeji vše dobré.
 
OTÁZKA (budulínek)
pane langře, chci jen poděkovat, zda někdo konečně ťal do živého a přenesl nějakou zodpovědnost na pořadatele fotbalových zápasů. ta reforma je zcela na místě, pořadatelé na stadionech stále kontrolují velmi ledabyle. pokud oni a potažmo kluby se nezmění, nikam se nepohneme.
ODPOVĚĎ (11.05.2009 12:54)
Děkuji za podporu. Museli jsme něco udělat s řáděním tzv fotbalových fandů na stadionech. Předtím se jen mluvilo a mluvilo a mluvilo... Základní filosofie je odpovědnost a spolupráce všech - pořadatelé, svaz, policie, státní zastupitelství, soudy, města a obce a MV. A daří se to. Ledy se prolomily. Pořadatelé jsou aktivnější, policie zasahuje a soudy posílají rychle do vězení. A tak to má být. a stručně na závěr. Platí a musí platit, že v ceně lístku je i garance bezpečí.
 
OTÁZKA (Ivana Korhossová)
Pane Ivane, pokud můžeme disponovat nezpochybnitelnými důkazy o Vašem "více než přátelském" styku s osobami zapletenými jak do Krakatice tak okolo smrti Fr.Mrázka, máme je odevzdat na policiii nebo raději předat novinářům?
ODPOVĚĎ (11.05.2009 12:56)
Dodržujte zákony a dělejte si, co chcete.
 
OTÁZKA (Vajčnerová Renata)
Pane Langer, proč kryjete časté příjezdy Pitra do ČR? Jsou lidé, kteří se vás nebojí, a mohou to-že VÍTE a KRYJETE Pitrovi příjezdy do ČR-odpřísáhnout! Proč nám lžete? Je to nějaká móda politiků?
ODPOVĚĎ (11.05.2009 12:56)
Nekryji a nelžu.
 
OTÁZKA (Kateřina H.)
Dobrý den pane exministře,mužete mi jenom vysvětlit, jak dokažete sedět celé hodiny v jedné mistnosti s lidma jako je Rath,Paroubek a spol.? Mně je špatně už když je jeno vidím v televizi.Přeji hezký den.
ODPOVĚĎ (11.05.2009 12:57)
Uf, věřte, že někdy je to fakt těžké...
 
OTÁZKA (wizzard)
co považujete za svůj největší úspěch a největší neúspěch v úřadě, z nějž právě odcházíte? a co byste považoval za svou absolutní prioritu, kdybyste se do něj na podzim vrátil?
ODPOVĚĎ (11.05.2009 12:57)
/Podívejte se na www.langer.cz anebo na www.mvcr.cz, tam je přehled toho, co jsme zvládli.
 
OTÁZKA (Táňa)
Dobrý den, s kterým evropským ministrem vnitra jste si nejlépe rozuměl?
ODPOVĚĎ (11.05.2009 13:02)
Robert Kaliňák a Wolfgang Schauble
 
OTÁZKA (nataša)
Dalo vám hodně práce přesvědčit rektory, aby jste dostal druhý doktorát?
ODPOVĚĎ (11.05.2009 13:04)
Mám jenom jeden, a to z medicíny. Zkuste prosím více přemýšlet, jestli vše, co vám kdo donese jako tzv "zaručenou zprávu" je pravda. Díky.
 
OTÁZKA (Terka)
Co pokládáte za svou největší chybu, které jste se dopustil v roli ministra vnitra?
ODPOVĚĎ (11.05.2009 13:08)
Že jsem dostatečně otevřeně neposal stav resortu, když jsme na něj přišli. Toto je poslední odpověď, kterou jsem v rámci svého programu, schopen zvládnout. Děkuji všem za otázky, omlouvám se těm, na něž se nedostalo. A mohu-li vyslovit přání na závěr - nevěřte prosím všem "zaručeným zprávám", které se šíří, a které šíříte. I dnešní diskuse ukázalo, kolik fám, lží a pomluv koluje. Děkuji a přeji vše dobré. Ivan Langer
 
lidovky.cz, 11. května 2009