Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Rozhovory / tn.cz: On-line rozhovor s ministrem vnitra Ivanem Langerem

[02.04.2009]

Ministerstvo vnitra, policie, politika

tn.cz: On-line rozhovor s ministrem vnitra Ivanem Langerem

Rozhovor se čtenáři na aktuální témata

jirka   20:05
Dobrý večer chci se zeptat co si myslíte o rozpadu vlády...:
 
Považuji to za velmi nezodpovědný krok ze strany opozice, krok poškozující celou Českou republiku. Do hospodařské krize vnesl Jiří Paroubek i krizi politickou, která má dopady nejen na naši pověst v zahraničí, ale ohrožuje i akceschopnost vlády pomoci občanům vyrovnat se, co možná nejlépe, s dopady krize. Jasně se ukazalo, že ČSSD s Jiřím Paroubkem v čele umí jen bořit, neboť žádné konstruktivní řešení nenabízí. Pevně věřím, že bezbřehý populismus a negace nevyhrají.
 
 
marianskeradcice   20:10
Položím Vám ještě jednu otázku.Chtěl jste se stát a chcete být policistou?
 
Vím, že u policie ještě zdaleka ne vše funguje tak, jak má. Přestože se to snažíme napravit, jak jen můžeme, bude ještě chvíli trvat, než se plně projeví vše, co souvisí s Reformou policie. Vím, že v řadách policistů stále ještě můžeme najít černé ovce, které poškozují její dobré jména a kazí práci ostatních. Přesto jsem potkal obrovské množství těch, kdo práci u policie považují za své životní poslání a věřte, že je to radost je vidět a mluvit s nimi. Před časem jsem na jednom setkání s policisty řekl, že kdybych si mohl někdy v příštím životě vybrat, chtěl bych být policistou. Je to úžasný pocit, můžete-li pomoci někomu, kdo vaši pomoc potřebuje.
 
 
Bandit01   20:14
Pane ministře zajímalo by mě jak je možné, že Vaše manželka či známý pan Dalík si pronajímají zařízení v Luhačovacích a Mariánských lázních, které prozatím fungují jako zařízení služeb Ministerstva Vnitra, nezdá se Vám to jako střet zájmů?
 
Díky za váš dotaz. Reagujete tím na špinavost, lež a pomluvu, která byla zveřejněna v jednom Deníku. Je to samozřejmě nesmysl. Nepřeji nikomu, aby si musel prožívat znovu a znovu boje s takovými nesmysly, které vám ubližují. Lidská zloba, kombinovaná s neprofesionalitou (mnohdy vědomou lží) novinářů, umí opravdu moc ublížit. PS A to nevíte ještě, co mi podle všech drbů patří v Olomouci... :-(
 
 
marcel   20:15
nikdo nechce psat, co? :-D
 
ufufuf píše píše, nestačím odpovídat.
 
 
Tony   20:19
Pane Langer dodnes jsem nepochopil vaše hrubé a sprosté chování při volbě prezidenta.Bylo to nechutné a o to více jako ministr vnitra.Máte k tomu něco říci?
 
Máte-li na mysli můj rozhovor s Martinem Bursíkem, který byl určen jen a jen jemu, tak i tak musím dodat, že na svých slovech, že někdo půjde bručet, nic neměním. Mimochodem, státní zástupce už podal obžalobu na dva lidi, právě za to, co dělali kolem prezidentské volby. Ale to je jen špička ledovce celé manipulace, ale o tom, jak to bylo v kauze Savoy, nemohu (protože je to zatím utajovaná zpráva) hovořit. Pevně věřím, že alespoň poslanci a senátoři se s ní budou moci seznámit. Pokud ne, zeptejte se v Lidovém domě. Tam o tom ví hodně.
 
 
Eva   20:23
dobry den budou nejake razie proti vietnamcu
 
Já ani česká policie žádné razie neděláme. V náplně mé práce je zajistit v míře maximálně možné bezpečnost občanů České republiky, dát policii podmínky pro její boj s těmi, kdo porušují naše zákony. Proto nyní, v době hospodářské krize, přichází, vedle projektu Dobrovolných návratů pro cizince, taky zvýšená kontrolní činnost cizinecké policie. Každy cizinec, který přijde o práci, má díky našemu projektu možnost si vybrat - dobrovolně domů dříve, než poruší zákon, anebo nedobrovolně, až ho odhalí policie. A věřte, že v tomto hodláme být já i policie velmi důslední.
 
 
Jan   20:27
Dobrý den, můžete nás zbavit asiatské komunity ? Nic nám nepřináší, jen miliardové újmy svou trestnou činností. Děkujeme.
 
Již jsem napsal, že budeme důslední, nekompromisní vůči všem, kdo k nám přijeli a nerespektují naše zákony. A v tomto smyslu je mi jedno, jde-li o Vietnamce, Mongoly nebo o někoho jiného. Postupujeme navíc koordinovaně s celníky, obchodní inspekcí a budeme tvrdě postihovat všechny, kdo páchají trestnou činnost. Máte pravdu v tom, že mezi cizinci v oblasti poškozování duševního vlastnictví dominují Vietnamci, ale náš postup musí být a je striktně podle zákona, bez ohledu na státní příslušnost.
 
 
JD   20:29
Vážený pane ministře, při volbě prezidenta republiky jste použil výraz bručet. Kdo půjde bručet? Kdy a za co? Jak to víte?
 
Už jsem na obdobný dotaz odpověděl. Díky.
 
 
Karel   20:37
Kdo se bojí Krakatice???
 
Tuto otázku jsem opakovaně poĺožil v Poslanecké sněmovně. Podle mne se bojí všichni ti, kdo odmítli zprostit mlčenlivosti 14 dalších osob, které jsem navrhoval. Bojí se ti, kdo jsou odpovědni za fungování policie v letech 2000 - 2004, kdy se na spisu Krakatice pracovalo. Podívejte se na výsledek hlasování. Napovím - ČSSD. A k nim se přidala (nevím proč) i KSČM. Já osobně se Krakatice nebojím. To, co bylo v souvislosti s ní o mně napsáno, považuji za velkou manipulaci s fakty. Pominu-li fakt, že z ukradených odposlechů se stal výnosný byznys pro několik lidí, nemohu pominout lži, které v této souvislosti byly napsány. Mám dvě prověrky na nejpřísnější stupeň - Přísně tajné, deset let mého života je ve formulářích Národního bezpečnostního úřadu, všechny mé majetkové poměry byly do detailu prověřeny. Neporušil jsem zákon, nejsem vydíratelný. Krakatice se bojí ti, co se bojí zrcadla, které by jim tím bylo nastaveno.
 
 
Hajničák   20:39
Pamatujete se ještě na Hajnici?
 
Jasně, jak bych na ni mohl zapomenout. Strávil jsem tam se svými bratránky a sestřenicí kus svého dětství. :-)
 
 
zdenek   20:40
Jaký jste byl žák v základní škole? Pokud odpovíte že normální, tak patříte do psychyatrické léčebny
 
Samé jedničky na vysvědčení, spousta poznámek v žákovské knížce, jedna třídní a jedna ředitelská důtka. Co vy na to?
 
 
Radek   20:47
Dobry den. Co si myslíte o fotbalovych chuliganech v ČR?
 
Škodí sportu, který mám moc rád. A protože se doteď nic nedělalo, jen se mluvilo, mluvilo a chuligáni řádili, připravili jsme projekt Bezpečí na sprtovních utkáních. Najdete ho na www.mvcr.cz. Filosofie je jasná. Úspěch můžeme mít pouze tehdy, pokud má každý jasně definovanou odpovědnost - ČMFS, kluby, Ministerstvo vnitra, policie, justice, obce. Nebude to jednoduché, řešíme dlouho neřešený problém, ale věřím v úspěch. Vždyť už máme za sebou několik průlomových věcí - rozsudek za vniknutí na fotbalovou plochu, rychlé tresty za výtržnictví, vyhoštění chuligánů z republiky, odmítnutí děkovačky fotbalistů kotli. Vím, že to nebude jednoduché, ale každý, kdo říká, že teď je to špatně, říká, že předtím to bylo dobře. Opravdu bylo?!
 
 
Pavel   20:48
Pane ministře, je pravda, že ředitel správy sveromoravské policie je někdo z vaší rodiny.
 
Ach jo, nekonečný boj s fámami. Není!
 
 
H.Kozáková   20:54
Moc vám fandím, nenechte se otrávit Paroubem. Jen člověk chudý duchem si může přát jejich vládu.
 
Moc děkuji za podporu. Je pravda, že s Jiřím Paroubkem, Davidem Rathem se do české politiky vrátilo něco, co z ní zmizelo se Sládkovými republikány - dryáčnictví, populismus, destrukce a negace. Věřte, že někdy je to opravdu obtížné zůstat v klidu a nereagovat na všechny jejich útoky. Věřte, že vydržím, vydržíme a budeme bojovat. Občas s nadsázkou říkám: pod tlakem jsem jako uhlí, zpevńuji krystalickou mřížku! :-) PS Faktem je, že výsledný diamant není krásný, ale je o to pevnější. :-)))
 
 
Tomáš Petr   20:59
Dobrý večer pane Langre. Chci reagovat na reportáž z dnešních zpráv TV Nova. U nás na policejní služebně to došlo dokonce tak daleko, že byla měřena námraza v lednici a pokud se panům kontrolorům nezdála, hned se za to musel někdo zodpovídat. Nepřipadá Vám to spíš jako šikana policie? Neměli by policisté mít na svou práci klid a věnovat se jí na 100% a ne řešit samé blbosti? Děkuji za odpověď
 
Reportáž jsem neviděl. Co vím, že někdo šíří nepravdivé informace o tom, že policie nemá dost peněz na provoz. Není to pravda!!!!! Co pravdou je, že policie začala od nového roku pracovat podle nových ekonomických pravidel - krajský ředitel odpovídá nejenom za výkon služby, ale i za rozpočet. Posouvají-li to někteří policejní funkcionáři až do takových absurdit, jsou to opravdu pitomci! Omlouvám se, ale nemohu to nazvat jinak.
 
 
Vrchní inspektor   21:04
Dobrý večer, tak máme nové Octávie, ale není do nich benzín. Myslíte si, že jste "kormidloval" tuto loď správným kurzem? Domnívám se, že jste nás - PČR, dostal do kolen.
 
Policie má na tzv běžné výdaje dost peněz, tedy včetně peněz na benzín. Tvrdí-li vám někdo opak, buď nemá správné informace anebo vědomě nemluví pravdu.
 
Čas vymezený na diskusi s vámi mi již vypršel. Děkuji všem, kdo napsali, omlouvám se těm, na které jsem nestačil reagovat. Přeji všem, bez rozdílu názorů, fandění, sympatií, antipatií, stranické příslušnosti, věku, pohlaví, výšky, váhy, sexuální orientace, národnosti a vyznání vše vše dobré.
 
tn.cz, 2. dubna 2009