Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Rozhovory / Lidové noviny: Ivan Langer: Rozhovor

[25.10.2008]

Politika obecně

Lidové noviny: Ivan Langer: Rozhovor

Aktuální politická situace

Prezident Klaus si přestal hrát na nadstranickost a vměšuje se do vnitřních záležitostí ODS, byť dříve sliboval, že tak činit nebude. Co tomu říkáte?

Považuji to za velmi nešťastné. Odkazuji na jednoznačně přijaté usnesení klubu. Ten řekl, že je důležité, abychom teď táhli za jeden provaz. Všichni členové ve veřejných funkcích, tedy i pan prezident. Přál bych si, aby byl vzorem táhnutí za jeden provaz.

 

Václav Klaus se podle některých signálů chystá na kongres ODS, do kterého by prý rád promluvil. Signály, že je nespokojen s Mirkem Topolánkem a podporuje Pavla Béma, chápe každý.

Považuji za nepravděpodobné, že by tak učinil přímo. Ale považuji jakékoliv zasahování za velmi nešťastné a znovu odkazuji na ono usnesení poslaneckého klubu.

 

Poslanec Boris Šťastný, který měl ke Klausovi vždy velmi blízko, se ovšem včera tvrdě pustil do Topolánka, který kritizoval Klausovo počínání. Vy chování prezidenta označujete za nešťastné, podle Šťastného logiky tedy usnesení porušujete také...

To je ptákovina. Přece každý normální člověk, který užívá rozumu a nadhledu, ví, že konstatování toho, co se do té doby odehrálo, není porušením žádného usnesení.

 

Nepřipadají vám Klausovy kroky vůči Topolánkovi jako nevděk? Vždyť Klause dostal dvakrát na Hrad...

Nebýt Mirka Topolánka, Václav Klaus by nikdy nebyl prezidentem. Víc nekomentuji.

 

Lidové noviny, 25. října 2008