Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Média o IL / iDnes.cz: Langer: Pošta zruší malé pobočky pouze se souhlasem obcí

[09.10.2008]

Česká pošta

iDnes.cz: Langer: Pošta zruší malé pobočky pouze se souhlasem obcí

Působení poboček České pošty na malých obcích

Česká pošta zruší málo vytížené pobočky jen se souhlasem dotčených obcí. Při návštěvě Vysočiny se na tom dohodli ministr vnitra Ivan Langer a šéf pošty Petr Sedláček. "Nic se neruší, nic nekončí," prohlásil ministr. Pošta chtěla zavřít 178 poboček a nahradit je motorizovaným doručováním.

"Cílem je na jedné straně vyšší efektivita fungování pošty, na druhé straně také vyšší výkony, vyšší objem a kvalita služeb pro obce i občany," řekl Langer.

Podle generálního ředitele pošty Petra Sedláčka probíhá pilotní projekt paralelního provozu pobočkové sítě, který při dobrém nastavení může lidem přinést vyšší komfort.

"Při motorizovaném doručování testujeme možnosti, s nimiž by měli zákazníci Poštovní spořitelny přístup k penězům na svých účtech," citovala ČTK Sedláčka. Pokud bude systém fungovat, mohl by podle ředitele odstranit zřejmě největší bariéru, která v oblasti motorizovaného doručování existuje.

Zrušení téměř dvou set poboček pošty navrhoval její bývalý šéf Karel Kratina. Argumentoval tím, že pobočky jsou ztrátové a málo využívané. Řada malých obcí byla proti.

Plány se změnily až s Kratinovým odchodem.

Ke zrušení některých pracovišť však časem stejně dojde. Pošta do budoucna rozhodně počítá, že část hůře dostupných lokalit bude obsluhovat mobilními poštami.

"To, že se budou postupně nahrazovat, je jasné. Je to samozřejmě o penězích, ale také o tom, že tyto služby budou zákazníkům blíž," řekl před časem MF DNES člen dozorčí rady pošty Petr Kužel.

iDnes.cz, 9. října 2008