Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / Ministr vnitra dnes ocenil poctivého chlapce

[24.06.2008]

Občanská společnost

Ministr vnitra dnes ocenil poctivého chlapce

Poděkování za příkladné chování

Ministr vnitra Ivan Langer dnes ocenil Zdeňka Lercha. Žák osmé třídy ze Základní školy Propojení ze Sedlčan na Příbramsku našel počátkem května peněženku se 122 tisíci korunami. Poctivě ji odevzdal na obecním úřadě, kde si ji posléze vyzvedl majitel.

„Cestou domů z přijímacích zkoušek jsem našel u hřiště peněženku. Otevřel jsem ji a nevěřil jsem svým očím. Byl jsem překvapený, kolik je v ní peněz. Běžel jsem domů a s otcem jsme peníze spočítali. Byly tam pětitisícovky, tisícovky, ale žádné doklady. A tak jsme šli s tátou na obecní úřad,“ popsal situaci Zdeněk. „Na cestě zpět domů jsme před vraty uviděli pána s hlavou v klíně. Byl nešťastný z toho, že ztratil peněženku. Řekli jsme mu, že jsme ji před chvílí odevzdali na obecním úřadě,“ dodal Zdeněk.

Zdeněk za své poctivé a statečné chování dostal pochvalu ředitele školy. Nyní ho ocenil i ministr vnitra. „Jsem velice rád, že ti můžu poděkovat za to, jak ses v téhle situaci zachoval. Jsou věci, které stojí za to udělat a tohle je jedna z nich. Je až neuvěřitelné, že se takový příběh vůbec mohl odehrát. Chtěl bych ti poděkovat za to, že ses nebál rozhodnout podle sebe. Velmi si vážím toho, jak ses zachoval,“ řekl při předávání dárku ministr vnitra.

Zděňkovi rodiče mohou být na chlapce pyšní. Ne každý by se zachoval stejně, odolal pokušení a peníze vrátil. Čtrnáctiletý student se nyní může radovat z nového počítače, kterým mu ministr vnitra poděkoval za jeho poctivé chování.

Jana Malíková, ředitelka odboru a tisková mluvčí

 

Každý z nás má právo na svůj názor