Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / Ministerstvo vnitra a Novell podepsaly smlouvu o strategické spolupráci

[24.06.2008]

Ministerstvo vnitra

Ministerstvo vnitra a Novell podepsaly smlouvu o strategické spolupráci

Strategická spolupráce se společností Novell

Ministr vnitra Ivan Langer uzavřel v souvislosti s rozhodnutím vlády České republiky se společností Novell Ireland Software Limited smlouvu o strategické spolupráci. Jde o další smlouvu uzavřenou s poskytovatelem moderních komunikačních technologií. Ministerstvo vnitra se zavázalo používat pouze platně licencovaný software a podporovat pouze platně licencované používání software na všech úrovních veřejné správy a vzdělávání. Tato smlouva je dalším strategickým partnerstvím, které by ve výsledku mělo přinést finanční úspory veřejné správě.

 „Smlouvou o strategické spolupráci, kterou jsme včera s firmou Novell podepsali, chceme podporovat jednak samotnou oblast informačních a komunikačních technologií a jednak rozvoj vědomostí a znalostí souvisejících s těmito technologiemi mezi občany České republiky. Všechny uzavřené smlouvy zastřeší jednoduchý, průhledný a oboustranně výhodný vztah. Rozvíjíme spolupráci, která by měla přispět ke zlepšení používání informačních a komunikačních technologií ve veřejné správě. Tato dlouhodobá vzájemná spolupráce by také měla podporovat služby e-Governmentu,“ uvedl ministr vnitra Ivan Langer.


 „Novell vítá podpis této smlouvy mezi ministerstvem vnitra a Novellem, která vymezuje rámec dlouhodobé spolupráce s veřejnými institucemi v České republice. Novell vyvíjí a prodává infrastrukturní software, který  pomáhá vládám řady států řešit výzvy spojené s implementací eGovernmentu. Věřím, že tato smlouva je prvním krokem a solidním základem pro spolupráci, která přinese ovoce," řekl při příležitosti podpisu smlouvy pan Volker Smid, Prezident Novell EMEA. 

"Tento okamžik je velmi důležitý pro Novell v České republice, doslova stanovuje nové horizonty spolupráce s veřejnou správou," řekl Aleš Kučera, ředitel Novell-Praha.

Smlouva o strategické spolupráci stanoví obecné podmínky a požadavky pro dlouhodobou spolupráci mezi oběma stranami v souvislosti s využíváním produktů společnosti Novell veřejnými institucemi v České republice a poskytování licencí a podpory veřejným institucím k softwarovým produktům společnosti Novell. Ministerstvo vnitra a společnost Novell se dále dohodli, že v případě zájmu budou spolupracovat na vytvoření tzv. „Clearingového centra“. To by mělo shromažďovat údaje o všech produktech nebo službách společnosti Novell a mělo by umožnit ministerstvu kdykoliv dálkový přístup do systému, který bude obsahovat přehled produktů společnosti Novell nakoupených veřejnými institucemi.

Ministerstvo vnitra nedávno uzavřelo smlouvy se společnostní Microsoft. I tyto smlouvy přinesou institucím veřejné správy a vzdělávání významnou úsporu nákladů při nákupu a legalizaci softwaru. Obdobné smlouvy je ministerstvo vnitra připraveno uzavřít i s dalšími dodavateli.

Jana Malíková, ředitelka odboru a tisková mluvčí

 

Každý z nás má právo na svůj názor