Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / Radlice byly v E-aukci prodány za 280 000 000,- Kč

[19.06.2008]

Nakládání s majetkem

Radlice byly v E-aukci prodány za 280 000 000,- Kč

Ministerstvo vnitra realizuje transparentní prodeje nepotřebného majetku

Ministerstvo vnitra přistoupilo k ojedinělému kroku. Dnes 17. června nabídlo k odprodeji E-aukcí nepotřebný majetek. Utržené finance budou využity např. na modernizaci policejních služeben (projektu P1000), nákup nových policejních vozů, a investice do hasičské techniky.

 

Majetek, který jsme nepotřebovali, najde nové využití. Ministerstvo vnitra disponuje majetkem, který nevyužívá. Chceme být dobří hospodáři. Nač dále investovat do něčeho, co nepotřebujeme a utrácet tak finanční prostředky? Rozhodli jsme se pro transparentní odprodej. Uspoříme náklady a získáme příjmy na další investice do Policie ČR a Hasičského záchranného sboru. 280 milonů korun získaných v dnešní aukci považuji za velký úspěch,“ sdělil k E-aukci ministr vnitra Ivan Langer.

 

V E-aukci byl prodán objektu Zařízení služeb ministerstva vnitra v Radlicích. Jedná se Provozní areál automobilových opraven, který je situován při hlavní komunikaci ulice Radlická a ulice U Slévárny, která prochází areálem. Budovy, haly a další objekty jsou převážně využity k opravárenské, administrativní a skladové činnosti. Celková rozloha objektu je: 21 655 m2.

 

E-aukce Radlic byla zahájena dnes 17. 6. 2008 v 11,00 hod. Minimální požadovaná cena byla 200 000 000,- Kč. Minimální výše jednoho příhozu byla 1 000 000,- Kč, maximální výše jednoho příhozu činila 10 000 000,- Kč. Areál byl nakonec prodán za 280 000 000,- Kč.

 

Průběh E-aukce bylo možné sledovat přímo za účasti novinářů v realitní kanceláři Clanroy Sales, a.s., Šmilovského 1264/5, Praha 2, nebo z kteréhokoliv místa s přípojku na internet s dostatečnou přenosovou kapacitou a zabezpečením umožňujícím přenos příslušných dat přímo na stránkách realitní kancelářeExterní odkaz - stránka se otevře v novém okně.

 

Další E-aukce proběhne 26. června 2008. Do dražby půjde objekt v Klecanech.


Jana Malíková, ředitelka odboru a tisková mluvčí

 

Každý z nás má právo na svůj názor