Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Média o IL / ČeskéNoviny.cz: Topolánek: Vnitro přestává být ministerstvem strachu

[10.07.2008]

Ministerstvo vnitra

ČeskéNoviny.cz: Topolánek: Vnitro přestává být ministerstvem strachu

Hodnocení práce ministra vnitra premiérem ČR

Ministerstvo vnitra se podle premiéra Mirka Topolánka (ODS) mění z "ministerstva strachu na ministerstvo vnitřních věcí". Premiér to dnes řekl novinářům po své návštěvě úřadu. S výsledky práce v resortu ministra Ivana Langra (ODS) je prý spokojen.

"Ministerstvo vnitra prošlo podle mě nejrazantnější změnou," uvedl premiér.

Drobné výhrady, které vůči ministerstvu má, se týkají spíše dědictví po bývalých ministrech. Různé problémy, které ale prý nynější vedení ministerstva nezavinilo, by podle premiéra mohly být odstraňovány rychleji. Jde například o reformu civilní rozvědky.

Premiér také připomněl, že resort stále trápí úbytek policistů. Trend jejich odcházení ze služby se zatím i přes masivní kampaň podařilo jen zastavit, nikoli zvrátit.

Naopak za úspěch označil premiér mimo jiné výsledek snižování počtu zaměstnanců na ministerstvu. Langer podle něj správně pochopil, že není možné snižovat počty hasičů či policistů, ale může se to týkat administrativních pracovníků. V důsledku toho se snížil počet zaměstnanců v resortu o 20 procent, a mzdy proto vzrostly o sedm procent, uvedl.

Topolánek také ministerstvo pochválil za rozvíjení projektu e-governmentu, projekt integrovaného záchranného systému nebo převzetí agendy zrušeného ministerstva informatiky. Za podobně velký průlom jako zavádění e-governmentu označil i postupnou reformu policie.

ČeskéNoviny.cz, 10. července 2008