Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / Do systému Czech POINT se zapojují i notáři

[23.05.2008]

CzechPOINT

Do systému Czech POINT se zapojují i notáři

Memorandum o spolupráci mezi Notářskou komorou ČR a Ministerstvem vnitra ČR

Do projektu Czech POINT, který umožňuje komunikaci se státem prostřednictvím jednoho místa tak, aby „obíhala data ne občan“, se nyní nově zapojila i Notářská komora České republiky. Tuto novinku pro občany připravilo ministerstvo vnitra ještě k výraznějšímu usnadnění komunikace s úřady.

 

K 19. 5. 2008 se do projektu Czech POINT aktivně zapojilo již 1 402 obecních a krajských úřadů, 399 poboček České pošty, 47 pracovišť Hospodářské komory a 7 zastupitelských úřadů ČR v zahraničí. Celkem je tedy 1 855 aktivních pracovišť Czech POINT. Nyní mohou občané získat ověřené výpisy z rejstříku trestů, živnostenského rejstříku, obchodního rejstříku a katastru nemovitostí nově i u jednotlivých notářů.

 

K dnešnímu dni se do projektu Czech POINT zapojilo prvních 21 notářů. Notáři mohou vydávat ověřené výstupy z Informačních systémů veřejné správy. Na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě, která se konala letos v dubnu, bylo podepsáno Memorandum o spolupráci mezi Notářskou komorou ČR a Ministerstvem vnitra ČR. Toto Memorandum deklaruje zapojení všech notářů do projektu Czech POINT. Dne 15. května 2008 byly zahájeny přípravy pro provoz systému Czech POINT u 450 notářů. V současné době probíhá proces postupného zapojování jednotlivých notářů. Poplatky u notářů se řídí vyhláškou Ministerstva spravedlnosti. Sazba je 100 Kč. Jedná se o cenu bez DPH za celý výpis bez ohledu na počet stran.

 

Jana Malíková, ředitelka odboru a tisková mluvčí

 

Každý z nás má právo na svůj názor