Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / Inspekce ministra vnitra zahájila akci „UŽOVKA“

[21.05.2008]

Kriminalita

Inspekce ministra vnitra zahájila akci „UŽOVKA“

Oodhalení organizované skupiny, která fingovala dopravní nehody vozidel a poté uplatňovala pojistné plnění

Inspekce ministra vnitra ve spolupráci s pojišťovnami zahájila akci „UŽOVKA“. Po dlouhodobém rozpracování odhalili organizovanou skupinu, která fingovala dopravní nehody vozidel a poté uplatňovala pojistné plnění. V organizované skupině figurovali 2 policisté ze skupiny dopravních nehod Okresního ředitelství Policie České republiky Mělník a Praha – venkov, 2 bývalí policisté – jeden z nich je v současné době u Městské policie, 2 vojáci – Vojenský útvar Klatovy a Jince a 8 civilních osob.

 

         Úspěšným šetřením Inspekce bylo zjištěno, že do současné doby bylo skupině vyplaceno plnění ve výši 633.097,- Kč. Další částka 1.379.041,- Kč vyplacena nebyla. Proti podezřelým bylo Okresním státním zastupitelstvím Praha – východ zahájeno trestní stíhání pro trestné činy zneužívání pravomoci veřejného činitele, přijímání úplatku, podplácení a pojistný podvod.

 

         „IMV odvedla výbornou práci. Lidsky i profesně mne každé selhání policie mrzí, protože každý takový případ ničí práci tisíců jiných správných policistů a rozbíjí naši snahu ještě více zvýšit důvěru občanů v českou policii,“ řekl ministr vnitra Ivan Langer k případu „UŽOVKA“.

                                                    

         O zadržení svých podřízených byli vyrozuměni ředitelé Okresního ředitelství Policie České republiky Mělník a Praha – venkov a velitelé Vojenského útvaru Klatovy a Jince.

 

           Státní zástupci Okresního státního  zastupitelství Praha – východ budou dnes rozhodovat o vzetí do vazby zřejmě 4 obviněných, včetně policistů, ostatní obvinění budou stíháni na svobodě. 

 

Martina Lídlová, tisková mluvčí IMV

 

 

 

 

Každý z nás má právo na svůj názor