Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / Ministr vnitra dnes slavnostně zahájil 14. mezinárodní veletrh požární a bezpečnostní techniky a služeb

[13.05.2008]

Integrovaný záchranný systém

Ministr vnitra dnes slavnostně zahájil 14. mezinárodní veletrh požární a bezpečnostní techniky a služeb

Ministerstvoé vnitra převzalo záštitu nad veletrhem

Ministr vnitra Ivan Langer se dnes, v úterý 13. května 2008, zúčastnil slavnostního zahájení 14. mezinárodního veletrhu požární a bezpečnostní techniky a služeb PYROS/ISET.

 

Veletrh PYROS/ISET je největší akcí svého druhu v nových členských zemích Evropské unie. Je určen především všem profesionálům a dalším zájemcům z oblasti požární ochrany, činnosti Integrovaného záchranného systému, ochrany zdraví, života a majetku osob, profesionálům z oblasti bezpečnosti a činnosti Policie ČR. Záštitu nad veletrhem převzalo Ministerstvo vnitra ČR, dalšími partnery jsou např. Policejní prezidium ČR a Generální ředitelství hasičského záchranného sboru.

 

Součástí veletrhu byla dnes i tisková konference ministra vnitra Ivana Langera. „Jsem rád, že ministerstvo vnitra mohlo převzít záštitu nad tímto veletrhem a tradičně se podílet na jeho realizaci. Práce policistů a hasičů si nesmírně vážím, je velmi namáhavá a odpovědná. Představení hasičské a policejní práce a techniky formou veletrhu PYROS je velmi užitečným, inspirativním a efektivním projektem. Tím spíše, že letos investujeme velké množství peněz do obnovy hasičské techniky a do vybavení policie, celkem 3 miliardy korun. Na profesionální hasiče jsme vyčlenili částku 510 mil. Kč, mimo jiné na nákup 40 nových cisternových automobilových stříkaček. Pro policii letos zakoupíme 80 speciálních pojízdných pracovišť. Probíhá obnova vozového parku policie. Na projekt rekonstrukcí policejních služeben P1000 vyčleněno 1, 5 miliardy Kč,“ uvedl ministr vnitra Ivan Langer.

 

Návštěvníci veletrhu se mohou na expozici ministerstva vnitra těšit např. na shlédnutí ukázek taktického cvičení profesionálních hasičů, zásahu letecké služby Policie ČR, ukázek vyprošťování osob z havarovaných vozidel či na prezentaci protipovodňových opatření. Realizaci expozice ministerstva vnitra v pavilonu G na 800 metrech čtverečních zajistilo Muzeum Policie ČR. Návštěvníci se mohou těšit na výstavu, která mapuje činnost policie v minulosti i na ukázky nejmodernější techniky, kterou policie disponuje v dnešních dnech. Veletrh bude pokračovat až do soboty 17. května 2008.

 

Jana Malíková, ředitelka odboru a tisková mluvčí

 

 

 

Každý z nás má právo na svůj názor