Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / Zástupci Ministerstva vnitra a fotbalových klubů jednali o problematice diváckého násilí

[30.04.2008]

Bezpečnost

Zástupci Ministerstva vnitra a fotbalových klubů jednali o problematice diváckého násilí

Prevence a postih diváckého násilí na stadionech

Ministr vnitra Ivan Langer deklaroval, že Ministerstvo vnitra vnímá problematiku diváckého násilí jako velmi závažnou a slíbil vypracování koncepčního materiálu pro jednání vlády ČR. Zároveň Ministerstvo vnitra chce vyvolat diskusi se všemi zainteresovanými subjekty. Dnes 30. dubna 2008 se tedy sešli zástupci Ministerstva vnitra, Policie ČR, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstva pro místní rozvoj, Ministerstva spravedlnosti, Úřadu na ochranu osobních údajů, Svazu měst a obcí, Českomoravského fotbalového svazu a fotbalových klubů AC Sparta Praha, Slavia Praha,  FC Baník Ostrava a Sigma Olomouc. Skupině předsedal I. náměstek  ministra vnitra Jaroslav Salivar.

„Všichni si uvědomujeme, že otázka diváckého násilí na stadionech je velikým problémem. Jsem moc rád, že jsme se dnes všichni sešli, abychom se tímto fenoménem systematicky zabývali. Naším společným cílem je najít takové prostředky, které by snižovaly riziko nebezpečnosti diváckého násilí,“ řekl úvodem I. náměstek pro bezpečnost Jaroslav Salivar. Proto Ministerstvo vnitra po konzultaci s Českomoravským fotbalovým svazem, fotbalovými kluby, Ministerstvem spravedlnosti a Úřadem na ochranu osobních údajů připraví materiál obsahující soupis stávajících opatření a možností, jak problému čelit. Materiál mohou fotbalové kluby využít jako vodítko k omezení případů diváckého násilí i z hlediska zlepšení situace využívání vlastních kvalitních pořadatelských služeb na stadionech. Tento materiál vhodně doplní legislativní část reformy Policie ČR s ohledem   stávající i budoucí spolupráci v této oblasti mezi zainteresovanými subjekty.

Dalším tématem jednání byly možnosti legislativních změn v postihu diváckého násilí v rámci Reformy Policie ČR a oprávnění Policie ČR v souvislosti s diváckým násilím a další spolupráce mezi zainteresovanými partnery. Ministerstvo vnitra připraví koncepční dokument „Návrhy opatření k řešení problematiky diváckého násilí“, který bude po připomínkových řízeních předložen Vládě ČR.

 Ministerstvo vnitra se domnívá, že v případě ČR existuje dostatek legislativních i jiných nástrojů, kterými lze postihnout případy diváckého násilí. Tyto nástroje však často nejsou využívány. Oprávnění všech aktérů jsou nicméně důkladně analyzována a pokud by byla zjištěna nutnost dílčích legislativních úprav, bude jejich řešení Ministerstvem vnitra navrženo jako dlouhodobý cíl.


Jana Malíková, ředitelka odboru a tisková mluvčí

 

Každý z nás má právo na svůj názor