Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / Premiér Mirek Topolánek a ministr vnitra Ivan Langer se zasadili o poskytnutí historicky jedinečné podpory - dobrovolní hasiči dostanou 300 milionů korun

[29.04.2008]

Hasiči

Premiér Mirek Topolánek a ministr vnitra Ivan Langer se zasadili o poskytnutí historicky jedinečné podpory - dobrovolní hasiči dostanou 300 milionů korun

Rozhodnutí o poskytnutí 300 milionů korun na výstroj 33 330 dobrovolných hasičů

Předseda vlády Mirek Topolánek a ministr vnitra Ivan Langer se v pátek 25. dubna 2008 setkali s představiteli Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Po společném jednání oznámil premiér na tiskovém briefingu rozhodnutí o poskytnutí jedinečné finanční podpory dobrovolným hasičům.

Předáním stuhy předsedy vlády a jejím zavěšením na centrální prapor Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska vyjádřil premiér symbolické poděkování za obětavou práci, kterou členové Sdružení vykonávají ve prospěch svých spoluobčanů.

Mirek Topolánek zároveň oznámil rozhodnutí o poskytnutí 300 milionů korun na výstroj 33 330 dobrovolných hasičů. Speciální oděv a ochrannou obuv tak dostanou členové dobrovolných hasičských sborů v 5550 obcích České republiky.
Historicky jedinečnou podporu vlády poskytne i těm nejmenším obcím, které nikdy předtím od státu neobdržely žádnou formu finanční podpory na úctyhodnou práci, kterou vykonávají.

Své poděkování dobrovolným hasičům vyslovil rovněž ministr vnitra Ivan Langer, který mimo jiné uvedl, že díky finanční podpoře bude moci každý rok generální ředitelství Hasičského záchranného sboru nakoupit 40 nových automobilových stříkaček. Vzhledem k jejich hromadnému nákupu se podařilo snížit cenu vozu o dva miliony. Po pětiletém využití vozů profesionálními hasiči přejdou tyto vozy do užívání dobrovolným hasičům.

 
Odbor tisku a PR

 

Každý z nás má právo na svůj názor