Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / Akce „Jdeme dát krev“ slavnostně zahájena

[22.04.2008]

Bezpečnostní sbory

Akce „Jdeme dát krev“ slavnostně zahájena

Zahájení akce dobrovolného dárcovství krve

Dnes v úterý 22. dubna 2008 ve 12:00 hodin slavnostně odstartovala akce „Jdeme dát krev. Policisté a hasiči.“ Iniciátory akce jsou Nezávislý odborový svaz Policie ČR, Český červený kříž a Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR. Na této akci se dále podílí Ministerstvo vnitra, Policie České republiky a Hasičský záchranný sbor ČR. Darovat krev v rámci akce mohou příslušníci Policie ČR a Hasičského záchranného sboru ČR po dobu jednoho měsíce, tedy do 22. května 2008.

Slavnostního zahájení akce dobrovolného dárcovství krve se zúčastnil ministr vnitra Ivan Langer, policejní prezident Oldřich Martinů, náměstek generálního ředitele Hasičského záchranného sboru ČR František Zadina, prezident Českého červeného kříže Marek Jukl, generální ředitel Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR Jaromír Gajdáček, předseda NOS PČR Milan Štěpánek, Česká vicemiss 2007 Eva Čerešňáková  a Vicemiss ČR 2007 Veronika Pompeová. Na podporu této akce darovali všichni účastníci v Thomayerově nemocnici krev.

Akce „Jdeme dát krev. Policisté a hasiči“ se koná na podporu bezplatného dárcovství krve, ale také na podporu jména bezpečnostních sborů policistů a hasičů. „ Jsem rád, že policisté a hasiči přichází s touto iniciativou. Jsou to právě oni, kdo dnes a denně nasazují své životy a teď mohou pomoci některý život zachránit, neboť nikdy nevíme, kdy budeme potřebovat krev. Také mne těší, že jako ministr vnitra mohu tuto akci podpořit,“ uvedl ministr vnitra Ivan Langer.

V Praze se na akci podílejí transfúzní oddělení Fakultní Thomayerovy nemocnice, Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí, Ústřední vojenské nemocnice Praha – Střešovice a Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Akce „Jdeme dát krev“ se nezastaví jen v Praze, ale v průběhu měsíce se přesune i do dalších krajských měst.

Jana Malíková, ředitelka odboru a tisková mluvčí

 

Každý z nás má právo na svůj názor