Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / Ministr vnitra podepsal Společnou deklaraci se spolkovým ministrem spravedlnosti a policie Švýcarské konfederace o spolupráci v bezpečnostních otázkách při příležitosti Mistrovství Evropy v kopané 2008

[17.04.2008]

Mezinárodní spolupráce

Ministr vnitra podepsal Společnou deklaraci se spolkovým ministrem spravedlnosti a policie Švýcarské konfederace o spolupráci v bezpečnostních otázkách při příležitosti Mistrovství Evropy v kopané 2008

Spolupréce v bezpečnostních otázkách při přípravách a průběhu význačné sportovní události.

Ministr vnitra Ivan Langer včera 16. dubna 2008 podepsal dokument „Společná deklarace mezi spolkovým ministrem spravedlnosti a policie a ministrem vnitra ČR o spolupráci v bezpečnostních otázkách při příležitosti Mistrovství Evropy v kopané 2008“. Švýcarská strana deklarovala záměr, vyjádřit plánovanou spolupráci formou dokumentu. Jedná se o politickou deklaraci, obdobnou, jaká byla uzavřena i před MS 2006 v kopané se spolkovým ministrem vnitra Spolkové republiky Německo.

Ve Společné deklaraci se obě strany zavazují úzce spolupracovat v bezpečnostních otázkách při přípravách a průběhu této význačné sportovní události. V rámci konkrétních bezpečnostních opatření budou v době konání šampionátu do Švýcarské konfederace vysláni příslušníci Policie ČR, aby podpořili švýcarské bezpečnostní orgány v jejich práci.

Švýcarská konfederace jako hostitelská země zabezpečí akreditaci vyslaných bezpečnostních složek, seznámí je s operačními plány, zajistí ubytování, stravu, technické vybavení a bezpečnost policistů z České republiky na místě jejich působení.  

Švýcarské bezpečnostní orgány se snaží české bezpečnostní orgány pravidelně informovat o situaci související s Mistrovstvím Evropy v kopané. Tyto informace se budou týkat mistrovství v kopané obecně a konkrétně chování fanoušků z České republiky, jakož i opatření přijatých proti nim švýcarskými bezpečnostními orgány. Samozřejmostí rovněž bude pravidelná výměna situačních zpráv.

Obdobná opatření budou zavedena i v další pořadatelské zemi šampionátu – v Rakousku. Ministr vnitra se svým rakouským protějškem podepsal 6. listopadu 2007 „Společné prohlášení o spolupráci v otázkách týkajících se bezpečnosti při příležitosti Mistrovství Evropy v kopané 2008 mezi spolkovým ministrem vnitra Rakouska a ministrem vnitra ČR“.


Jana Malíková, ředitelka odboru a tisková mluvčí

 

Každý z nás má právo na svůj názor