Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / Ministr vnitra Ivan Langer se sešel se slovinským ministrem vnitra Dragutinem Mate

[16.04.2008]

Zahraniční návštěva

Ministr vnitra Ivan Langer se sešel se slovinským ministrem vnitra Dragutinem Mate

Udělování Schengenských víz v republice Černá Hora

Ministr vnitra Ivan Langer se dnes ve středu 16. dubna 2008 sešel v Praze s ministrem vnitra Slovinska Dragutinem Mate.

Cílem návštěvy Dragutina Mateho v Praze bylo jednání s ministrem vnitra Ivanem Langerem k problematice Visa Waiver Program, což je uskupení států s bezvízovým stykem s USA, do kterého přistoupily nové členské státy EU  a jednání o návrhu směrnice na osoby používající mezinárodní ochranu. Oba ministři dále jednali o problematice zastupování České republiky republikou Slovinsko při udělování Schengenských víz v republice Černá Hora. Ministři vnitra dospěli ke shodě ve všech bodech jednání a ujistili se, že budou hledat nejoptimálnější řešení pro obě strany.

Po tomto jednání obou ministrů následovala schůze s předsedy senátních výborů pro záležitosti Evropské unie  a pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Luďkem Sefzigem a Richardem Sequensem. Slovinský ministr vnitra se dále sešel s místopředsedou vlády pro evropské záležitosti Alexandrem Vondrou, ministrem zahraničních věcí Karlem Schwarzenbergem. Jednání probíhalo také s Výborem pro záležitosti Evropské unie a Výborem pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Senátu PČR ke stažení parlamentní výhrady k systému hlasování kvalifikovanou většinou související se změnou právního základu Europolu.

Jana Malíková, ředitelka odboru a tisková mluvčí

 

Každý z nás má právo na svůj názor