Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / Czech POINT překročil magickou hranici 300 000 výstupů

[15.04.2008]

CzechPOINT

Czech POINT překročil magickou hranici 300 000 výstupů

Czech POINT je užitečný pro každodenní život

Projekt Czech POINT, tedy Český podací ověřovací informační národní terminál, jehož cílem je poskytnout občanům ověřené výpisy z centrálních státních evidencí a rejstříků, slaví úspěch. Tento týden překročil počet vydaných výstupů magickou hranici 300 000. Výstup vydala včera 15. dubna v 11:55:01 Jana Holcová z Městského úřadu Desná (Liberecký kraj) - výpis byl pořízen z katastru nemovitostí.

 

            Myslím, že ta čísla hovoří sama za vše, věřím že jsou dobré zprávy, které stojí za to s veřejností sdílet. Czech POINT je užitečný pro každodenní život. Projekt tvoří nedílnou součást eGONa, nového pojetí eGovernmentu a naplňuje to, co si přejeme, aby naplňoval. Dosáhli jsme toho, že Czech POINT poskytuje služby na vysoké profesionální úrovni, o které je zájem,“ řekl ministr vnitra Ivan Langer.

 

            Systém kontaktních míst Czech POINT přináší značné ulehčení komunikace se státem.  V některých situacích stačí dojít pouze na jeden úřad. Nyní může občan požádat o následující: Výpis z Katastru nemovitostí, výpis z Obchodního rejstříku, výpis z Živnostenského rejstříku a výpis z Rejstříku trestů. Projekt Czech POINT v budoucnu počítá i s možností výpisu z dalších registrů, jako např.  karty řidiče, tedy zjištění počtu bodů udělených za dopravní přestupky.

 
Jana Malíková, ředitelka odboru a tisková mluvčí

 

Každý z nás má právo na svůj názor