Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Média o IL / iHned.cz: Vláda chce ušetřit až miliardu ročně za software

[27.06.2008]

eGovernment

iHned.cz: Vláda chce ušetřit až miliardu ročně za software

Změna pravidel pro nákup softwaru a telekomunikačních služeb

Ministr vnitra Ivan Langer to oznámil na páteční tiskové konferenci. Podle něj vláda schválila změnu pravidel, podle kterých úřady nakupují software a telekomunikační služby.

 

Podle nových pravidel budou úřady nakupovat software od distributorů s uzavřenou rámcovou smlouvou. Na tu vypíše ministerstvo soutěž. Podle Langera by tak stát mohl ušetřit až pět a půl miliardy korun za šest let.

 

První rámcové dohody s Microsoftem a společností Novell ministerstvo uzavřelo tento měsíc. V případě Microsoftu dohoda vymezuje všechny další dílčí smlouvy určené pro subjekty veřejné správy a vzdělávání, kterým umožňuje jednodušší a cenově výhodnější nákup a správu produktů Microsoftu. Podmínky stanovené v rámcové smlouvě zároveň přinášejí nárok na nejnovější verze produktů společnosti.

 

Podobná změna se týká i komunikační infrastruktury. I pořizování těchto služeb bude založeno na principu rámcových smluv. Díky tomuto kroku stát ušetří ještě letos kolem 500 milionů.

 

iHned.cz, 27. června 2008