Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Média o IL / MF Dnes: Policisté nabídnou lepší služby

[30.05.2008]

Policie

MF Dnes: Policisté nabídnou lepší služby

Modernizace policejních služeben

Lidé, kteří dobrovolně či nedobrovolně zamíří na služebnu okresního ředitelství v Sokolově, čeká příjemné překvapení. Od včerejška totiž policisté slouží ve zcela nové a moderně zrekonstruované recepci a mnoha dalších prostorách. Ty vznikly v rámci celostátního projektu ministerstva vnitra nazvaného P1000. Díky němu se policejní recepce a služebny v celém Česku mají více přiblížit veřejnosti. Policisté si od projektu slibují hlavně to, aby mezi nimi a lidmi odpadly jakékoli bariéry.

Speciální výslechové místnosti s kamerami Nová recepce je v Sokolově laděná do modra. „Dále máme novou speciální výslechovou místnost, kde je možné pořizovat záznam,“ řekl vedoucí oddělení Ladislav Šašek. Ve druhé výslechové místnosti je kamerový systém. Je zde také nová konferenční místnost. „Tady budeme pořádat ve společnosti nejrůznějších organizací, institucí a v neposlední řadě třeba intervenčním centrem různé besedy nebo přednášky. Budeme diskutovat o domácím násilí a řadě dalších témat. Nové je sociální zařízení, místnost pro zajištěné a předvedené osoby, zvelebenou mají místnost i hlídkoví policisté. Nechybí šatny, nová garáž,“ dodal policista Šašek.

V tuzemsku byla takto zmodernizovaná již pětapadesátá služebna, respektive její významná část. Včera to řekl v Sokolově ministr vnitra Ivan Langer.
„Cílem Projektu 1000 je postupně provést změny ve stavebně technickém řešení a vybavení policejních služeben, aby pracovní prostředí napomohlo policistům poskytovat služby občanům na profesionální úrovni, která odpovídá práci policejního sboru v jednadvacátém století. Investovat budeme tři a půl miliardy korun. V Karlovarském kraji to bude pětatřicet milionů korun,“ řekl Langer.

V kraji ministerstvo nechalo takto zmodernizovat služebnu v Karlových Varech. „Letos to budou kromě Sokolova i karlovarské Rybáře, Toužim, Nová Role, Kraslice a Nejdek. Celkem se počítá s dvaceti miliony korun,“ upřesnil Langer.

Ministr připomněl, že v takovýchto moderních recepcích je místo například i pro hendikepované pracovníky. Kromě nových prostor plánují policisté zkvalitnit všemi možnými způsoby i svou práci. Pomoct by jim v tom měli i noví kolegové.
„Máme podstav pět tisíc policistů, ale letos nemalý počet policistů doplní naše řady,“ řekl policejní prezident Oldřich Martinů.

MF Dnes, region Karlovy Vary, 30. května 2008