Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Média o IL / MF Dnes: Langer dětem: O Uličníkovi a Silničníkovi

[26.05.2008]

Obecné

MF Dnes: Langer dětem: O Uličníkovi a Silničníkovi

Co dělám mimo politiku

Ministr vnitra s oblibou občas změkčí svou pěstěnou image ostrého šéfa „policejního“ resortu. To když nastavuje vlídnou tvář milujícího otce.

Pár let poté, co se vytasil s knihou Průvodce muže těhotenstvím, se pochlubil, že možná sepíše pohádky, které vypráví svým dětem Petře a Patrikovi.

„Jsem tvůrcem asi čtyř pohádek, které jsem si pro své děti vymyslel,“ svěřil se Ivan Langer v pořadu Narovinu v regionální televizi Brněnská 1. Prý už si pohrával i s myšlenkou, že vyprávění „přetaví“ na papír.

„Pohádky by ocenila i ČSSD“ „Zatím to přesně neplánuji, ale možná by řada kritiků byla ráda,“ dodal Langer. „Lidový dům by možná sestavil analytický tým, který by luštil, co se děje v mysli Ivana Langera,“ vtipkoval místopředseda ODS v televizi. Ale pak dodal, že by jeho pohádky vlastně mohly potěšit i opoziční politiky v sídle ČSSD.

Kromě pohádky o čarodějnici Půlnočnici prý totiž táta-Langer vypráví třeba o Uličníkovi a Silničníkovi. „O dvou skřítcích, kteří bydlí v semaforu. Jeden je hodný a druhý zlobivý,“ popisuje autor. „Je to výchova dětí, jak se chovat na silnici,“ vysvětlil.

Své spisovatelské ambice Langer odhalil před pěti lety. Vydal svůj deníček z doby, kdy byla jeho žena v jiném stavu.

Proč si deník psal? „Chtěl jsem mít památku na toto období. Pro sebe, pro manželku i pro naše dítě,“ řekl tehdy MF DNES a dodal: „Pak mě kamarádi přesvědčili, abych své zápisky vydal.“

MF Dnes, 26. května 2008