Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / Účast ministerstva vnitra na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě

[07.04.2008]

Internet

Účast ministerstva vnitra na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě

Ve dnech 7. a 8. dubna 2008 se v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové koná již jedenáctý ročník konference Internet ve státní správě a samosprávě.

Ve dnech 7. a 8. dubna 2008 se v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové koná již jedenáctý ročník konference Internet ve státní správě a samosprávě.

Konference se účastní a zaštiťují ji předseda Senátu Parlamentu ČR Přemysl Sobotka, předseda vlády ČR Mirek Topolánek, ministr vnitra Ivan Langer a dále se na ní podílí náměstek ministra vnitra pro veřejnou správu, informatiku, legislativu
a archivnictví Zdeněk Zajíček.

Ministr vnitra Ivan Langer spolu se členy Rady vlády pro informační společnost navštívil expozici MVČR, kde jsou prezentovány projekty ministerstva vnitra.

V rámci svého úvodního vystoupení zmínil ministr vnitra Ivan Langer eGONa  a zhodnotil rok jeho fungování: „Egon, kterého jsme představili před rokem právě na této konferenci, slaví první narozeniny. Představili jsme ho jako symbol eGovernmentu v České republice, symbol, který si bere vzor z lidského organismu, ve kterém vše souvisí se vším a jednotlivé části navzájem fungují. O tom, že jednotlivé části navzájem fungují svědčí i fakt, že vláda nedávno schválila zákon o eGovernmentu, zákon o základních registrech byl rozeslán do meziresortního připomínkového řízení, byla vytvořena hustá síť kontaktních míst Czech POINT. Dále byly uzavřeny tři Rámcové smlouvy s provozovateli Komunikační infrastruktury veřejné správy, které přinesly značné úspory,“ uvedl na konferenci ministr vnitra Ivan Langer. V neposlední řadě také nastínil plány pro další období týkající se zprovoznění systému datových schránek, nárůstu Czech POINTů a vytvoření elektronického občanského průkazu.

Následně proběhla tisková konference, kde kromě již zmíněných oblastí ministr vnitra Ivan Langer pohovořil o právě schválené Strategii rozvoje služeb pro informační společnost, vysvětlil principy připravovaných zákonů a uvedl příklad kontaktních údajů v krizovém řízení, jehož cílem je získávat kontaktní údaje občanů pouze jednou a nikoli opakovaně. Důležitou součástí projevu pana ministra Langera byl i projekt Virtuos – virtuálně občan-samospráva, který je již od 3.4. 2008 v provozu v Plzeňském kraji.

Na závěr došlo k podepsání dvou Memorand o spolupráci, a to:
„Memoranda o spolupráci mezi Českým statistickým úřadem a Ministerstvem vnitra ČR při přípravě koncepce, řešení, testování a realizaci systému elektronických voleb v České republice“ a „Memoranda o spolupráci mezi Notářskou komorou České republiky a Ministerstvem vnitra ČR“ deklarující  zapojení všech notářů do projektu Czech POINT.

Jana Malíková, ředitelka odboru a tisková mluvčí

 

Každý z nás má právo na svůj názor