Ivan Langer


Děkuji všem za dosavadní přízeň. Rád se s vámi potkám na mém Facebooku. Ivan Langer

Zaujalo mě...

Vrchní soud dal Ivanu Langerovi za pravdu ve sporu s vydavatelem MF DNES a idnes.cz (MAFRA, a.s.) o ochranu osobnosti a zrušil rozsudek soudu prvního...

více »

Ivan Langer
Curriculum vitea

Tiskové zprávy / Ministr vnitra zřídil dvě nové fakulty na Policejní akademii v Praze

[03.04.2008]

Vzdělávání

Ministr vnitra zřídil dvě nové fakulty na Policejní akademii v Praze

Byla zřízena Fakulta bezpečnostně právní a Fakulta bezpečnostního managementu.

Ministr vnitra Ivan Langer dnes, ve čtvrtek 3. dubna 2008, navštívil Policejní akademii v Praze. Setkání se zúčastnil také náměstek ministra vnitra pro vnitřní bezpečnost Jaroslav Salivar, policejní prezident plk. Oldřich Martinů, rektor PA Vladimír Plecitý, prorektor PA Jan Brázda.

Důvodem setkání ministra vnitra s akademickými a neakademickými zaměstnanci Policejní akademie bylo vyhlášení rozhodnutí o zřízení fakult. Byly zřízeny dvě fakulty, Fakulta bezpečnostně právní a Fakulta bezpečnostního managementu. Tyto fakulty ve výuce realizují rozdílné studijní programy.

Policejní akademie v Praze je státní vysoká škola univerzitního typu, která je svým zaměřením a studijními programy jedinečná v České republice. Řadí se k těm vysokým školám, u nichž každoročně přetrvává vysoký zájem uchazečů o studium, který podstatně převyšuje možnosti jejich přijetí.

„To nejcennější, co člověk má, nosí ve své hlavě. Vzdělávání je jednou z nejvyšších hodnot lidského života. Přechod univerzity na fakultní uspořádání je historický a jedinečný okamžik, který by nemohl nastat bez tvrdé práce celého týmu lidí  s panem rektorem v čele. Tito lidé umí svůj úkol zvládnout, připravit a realizovat. Věřím, že tento historický okamžik bude výzvou pro každého z nás,“ uvedl ministr vnitra Ivan Langer.

Aby mohla Policejní akademie důstojně obstát v globálním vzdělávacím prostředí, musí bez otálení reagovat na nové výzvy a aktuální trendy vzdělávání. Moderní vysokoškolské vzdělávání policistů vyžaduje profesně orientované studijní programy, proto je zřízení dvou fakult na Policejní akademii velkou výzvou. Tyto fakulty totiž přesněji vystihnou  profil absolventů i celé univerzity a přitáhnou zájem nadaných studentů.

Jana Malíková, ředitelka odboru a tisková mluvčí

 

Každý z nás má právo na svůj názor